برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

افت ۴۰ درصدی فروش شیرینی و شکلات

02:00۱

رئیس انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید خانوار، فروش شیرینی و شکلات ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اسپات نیوز، جمشید مغازه‌ای رئیس انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات با اشاره به اینکه مشکلات تامین مواد اولیه همچنان به قوت خود باقی است، اظهار کرد: با وجود اظهار نظر مسئولان مبنی بر توزیع ۲۰ هزار تن روغن برای صنف و صنعت ، اما هنوز توزیع صورت نگرفته است چرا که به دلیل نبود روغن خام و تعطیلی کارخانه‌ها ، ۱۰ تا ۱۵ روز زمان نیاز است تا روغن در کارخانه‌های روغن کشی تصفیه و بدست مردم ‌برسد.

وی با اشاره به اینکه توزیع ۲۰ هزار تن روغن جوابگوی نیاز صنف و صنعت نیست، افزود: با توجه به پیک تولید و صادرات شکلات در ۶ ماهه دوم سال، در ماه ۳۰ تا ۴۰ هزار تن روغن مورد نیاز است، درحالیکه برای کل نیاز صنف و صنعت اعم از لبنیات، شیرینی و شکلات و … ۲۰ هزار روغن تحویل داده می‌شود.

مغازه‌ای ادامه داد: با وجود تامین بخشی از نیاز مواد اولیه از طریق واردات انتظار می‌رود که بانک مرکزی صادرات در قبال تهاتر کالا را قبول کند تا از این طریق تاحدودی گشایش حاصل شود.

افزایش قیمت نداریم

رئیس انجمن شیرینی و شکلات با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای افزایش قیمت شکلات نداریم، بیان کرد: با وجود  افزایش هزینه‌های تولید، تولیدکنندگان سود خود را در سبد فروش می‌بینند چرا که به سبب لوکس بودن کالا در سبدخانوار و کاهش قدرت خرید، افزایش قیمت می‌تواند بر میزان فروش تاثیر بگذارد، کمااینکه فروش محصول نسبت به ماه‌های اخیر ۳۰ تا ۴۰ درصد افت داشته است.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات شیرینی و شکلات گفت: بنابر آمار در ۶ ماهه نخست سال مجموع صادرات شیرینی و شکلات به بازارهای هدف ۲۰۰ میلیون دلار بوده که اگر در ۶ ماهه دوم سال ۴۰۰ میلیون دلار دیگر کالا صادر شود، به رقم سال گذشته رسیده‌ایم.

مغازه‌ای در پایان تصریح کرد: با وجود رقبای سرسخت در منطقه و شرایط دشوار رقابت برای صادرکنندگان، اما با تلاش‌های متعدد کماکان رشد صادرات در دستور کار است.

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=5866

1 دیدگاه

  1. نورا

    کار شیرینی فروش ها هم کساد شده تو این دوران🤦🏻‍♀️

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند