برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

مراکز کاریابی چه میزان وام کرونایی دریافت کردند؟

02:00۰

گزارش وضعیت تسهیلات پرداخت شده به دفاتر کاریابی آسیب دیده از کرونا نشان می دهد که از مجموع ۱۵۰ کاریابی ثبت نام کرده در سامانه کارا حدود ۱۰۰ کاریابی موفق به دریافت تسهیلات حمایتی کرونا شده اند.

به گزارش اسپات نیوز، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا از جمله سیاست های وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است و بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، برای استفاده از تسهیلات مذکور به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت نام خود را دنبال کردند.

به موجب تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و کارگروه مبارزه با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، زیر رسته فعالیتهای مجتمع های آموزشی و اشتغال و کاریابی ها جزو کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا ​انتخاب شدند.

در این راستا طی هماهنگی به عمل آمده با کانون انجمن های صنفی دفاتر کاریابی غیردولتی امکان حمایت و پشتیبانی از دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی در قالب بهره مندی این دفاتر از تسهیلات بانکی به وجود آمد.

وضعیت تسهیلات پرداخت شده

طبق گزارش وضعیت تسهیلات پرداخت شده به دفاتر و مراکز کاریابی آسیب دیده از کرونا، ۱۵۰ دفتر کاریابی با اشتغال ۵۴۵ نفر موفق به ثبت نام در سامانه کارا شدند که از این تعداد تاکنون ۹۹ دفتر کاریابی با اشتغال ۳۸۲ نفر از تسهیلات حمایتی کرونا بهره مند شدند.میزان وام پرداختی به این کاریابی ها ۵۹ میلیارد ریال بوده است.

برابر اعلام مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی تا پایان روز ۲۸ مهرماه بیش از ۳۳۱ هزار نفر از متقاضیان تسهیلات ویژه دولت برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا و صاحبان مشاغل و بنگاه‌ها، موفق به دریافت وام کرونا شدند.

میزان پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا از سوی بانکها به کسب و کارها، جمعا ۶۲۰۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۱۳۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقلی اختصاص یافته و حدود ۴۹۰۰ میلیارد تومان مابقی نیز به رسته‌های ۱۴ گانه شغلی که آسیب بیشتری از کرونا دیدند اختصاص یافته است.

طی یک ماه گذشته پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و به طور متوسط روزانه بیش از ۲۵۰۰ درخواست وام در سامانه کارا به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=5882

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند