برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

فوری: جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا شد

پس از کشمکش‌های بسیار و جنجال‌های فراوان، رسانه‌های آمریکایی از قطعی شدن پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست حمهوری ایالات متحده آمریکا خبر دادند.

به گزارش اسپات نیوز، سی‌ان‌ان در خبری فوری اعلام کرد جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شده است.

بر همین اساس، بلافاصله پس از سی‌ان‌ان، بی‌بی‌سی، ان‌بی‌سی و آسوشیتدپرس نیز خبر پیروزی بایدن را منتشر کردند. فاکس‌نیوز که رسانه نزدیک به جمهوری‌خواهان شناخته می‌شود نیز با اندکی تاخیر خبر پیروزی بایدن را منتشر کردند.

اعلام انتخاب جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بعد از آن صورت گرفت که آرای پنسیلوانیا شمرده شد و ۲۰ رای الکترال این ایالت به جو بایدن رسید.

وی در واکنش به خبر پیروزی خود در توئیتی نوشت: افتخار می‌کنم که من را انتخاب کردید. کاری که پیش‌روی ما قرار دارد دشوار خواهد بود اما قول می‌دهم من رییس‌جمهور همه آمریکایی‌ها خواهم بود چه به من رای داده باشید یا نه.

این در حالی است که دونالد ترامپ از پذیرش پیروزی بایدن خودداری کرد و اظهار داشت که انتخابات هنوز با پایان خود فاصله دارد. وی در واکنش به این خبر گفت: آرای قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی پیروزی انتخابات است، نه رسانه‌ها!

بیانیه ترامپ پس از اعلام پیروزی بایدن

پس از انتشار خبر پیروزی بایدن، ترامپ اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرد که متن آن در ادامه آمده است:

همه ما می‌دانیم که جو بایدن برای اینکه به نادرستی خود را پیروز نشان دهد، عجله می‌کند و متحدان رسانه‌ای او نیز به شدت تلاش می‌کنند که کمکش کنند. آنها نمی‌خواهند حقیقت برملا شود. حقیقت ساده اینجاست که این انتخابات هنوز با تمام شدن فاصله زیادی دارد. جو بایدن رسماََ برنده هیچ ایالتی اعلام نشده، چه برسد به اینکه برنده ایالت‌های کلیدی که به بازشماری آراء رفته‌اند یا ایالت‌هایی که ستاد ما چالش‌های حقوقی مشروع ارائه داده که می‌تواند برنده نهایی را تعیین کند. برای نمونه در پنسیلوانیا، ناظران قانونی ما اجازه دسترسی معنادار برای نظارت بر روند شمارش آراء را پیدا نکردند. آراء قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی رئیس‌جمهور است، نه رسانه‌های خبری.

ستاد ما از روز دوشنبه پیگیرد قانونی پرونده ما در دادگاه را آغاز می‌کند تا مطمئن شود قوانین انتخاباتی کاملا رعایت شوند و پیروز حقیقی مشخص شود. مردم آمریکا شایسته انتخابات صادقانه هستند، این یعنی که شمارش تمام آراء قانونی و نه شمارش آراء غیرقانونی. این تنها راه برای مطمئن شدن از این است که افکار عمومی به انتخابات ما اعتماد کامل دارند. هنوز هم مبهوت‌کننده است که ستاد بایدن با اصول بنیادین مخالفت می‌کند و می‌خواهد رأی‌هایی شمرده شود که جعلی و ساختگی هستند یا توسط رأی‌دهندگان غیرواجد شرایط یا مُردگان انداخته شده‌اند. فقط حزبی که مشغول اقدام نادرست است، به صورت غیرقانونی ناظران را از اتاق شمارش آراء بیرون می‌کند و در دادگاه می‌جنگد تا مانع دسترسی آنها شود.

پس بایدن در حال مخفی کردن چه چیزی است؟ من تا زمانی که مردم آمریکا آرائ درستی را که لایق آن هستند شمارش شود و تا زمانی که دموکراسی بطلبد، توقف نمی‌کنم.

کاملا هریس؛ اولین معاون رئیس‌جمهور زن آمربکا

کاملا هریس هندی تبار که اولین زن معاونت ریاست جمهوری آمریکا را به نام خود ثبت کرد نوشت: این انتخابات نه درباره من یا بایدن بلکه مربوط به روح آمریکا و تمایل ما برای به چنگ آوردن آن است.کارهای زیادی در پیش داریم. اجازه دهید شروع کنیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=6089

98 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. و بالاخره خبره خوب👌🏻 ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند