برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

تست کرونا در منازل آغاز شد

01:002۱

طرح انجام نمونه‌گیری در منازل، به‌ منظور ردیابی گسترده‌تر بیماران مبتلا به کرونا و جلوگیری از شیوع کووید ۱۹ در کشور و با همکاری شهرداری و بسیج آغاز شد.

به گزارش اسپات نیوز، دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد در راستای افزایش خدمات این دانشگاه برای ردیابی بیماران مبتلا به کرونا و جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور، نمونه‌گیری از افراد در تماس با مبتلایان به کرونا در منزل آغاز شد.

جلوگیری از تردد افراد مشکوک در جامعه، مهمترین هدف این طرح

بابک عشرتی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، می‌گوید این طرح برای نخستین بار و با همکاری شهرداری و بسیج، در منطقه‌ی ۱۸ تهران آغاز شد. با شروع این طرح دیگر به مراجعه‌ی حضوری افراد مشکوک به کرونا نیازی نیست.

عشرتی تصریح کرد: «جلوگیری از تردد افراد مشکوک در جامعه، مهم‌ترین هدف این برنامه است که به‌زودی در دیگر مناطق تهران نیز اجرا می‌شود.»

به‌گفته‌ی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، برای انجام این برنامه تعدادی بسیجی داوطلب، آموزش دیده‌اند تا نمونه‌گیری برای آزمایش PCR را در منزل انجام دهند. همچنین یک نفر از مسجد محله‌ی فرد مبتلا در مراجعه به خانه‌ها حضور دارد تا حمایت‌های معنوی و مادی لازم را به آن‌ها ارائه دهد.

انتهای پیام

منبع
زومیت
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=6111

1 دیدگاه

  1. بعد از چندین ماه تازه تست کرونا در خانه آغاز شد

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند