برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

هواپیمایی امارات ایرباس‌های ۳۸۰ را به بخش باربری فرستاد!

01:55۰

شرکت هواپیمایی امارات که بزرگ‌ترین دارنده هواپیماهای ایرباس ۳۸۰ در جهان به شمار می‌رود، برخی ایرباس‌های ۳۸۰ خود را به خاطر نبود مسافر به هواپیماهای باری تبدیل کرده و استفاده از آنها را آغاز کرده است.

به گزارش اسپات نیوز، ایرباس‌های ۳۸۰ بزرگ‌ترین هواپیماهای مسافربری در جهان محسوب می‌شوند و هواپیمایی امارات حدود ۱۱۵ فروند از آنها را در اختیار دارند. ظرفیت حمل ایرباس‌های ۳۸۰، ۵۰ تن بار اعلام شده است.

بر اساس بیانیه شرکت اماراتی این تصمیم با هدف پاسخگویی به تقاضای بازار برای افزایش حمل و نقل کالاهای اساسی و تجهیزات پزشکی در کنار کاهش قابل توجه تقاضا برای پروازهای مسافری انجام شده است.

شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مسافرت‌های هوایی را به شدت کاهش داده و بسیاری از هواپیماهای فعال در این زمینه فعلا زمین‌گیر شده‌اند.

امارات پیشتر گفته بود که قصد دارد در اولین اقدام ۳ هزار صندلی مسافری را به ظرفیت باری تبدیل کند.

این شرکت پیشتر ۱۰ فروند بوئینگ ۷۷۷ خود را هم به هواپیمای باری تبدیل کرده بود. این هواپیماها نیز می‌توانند ۶۷ تن بار را در هر پرواز جابجا کنند. دلیل آنکه هواپیماهای ایرباس ۳۸۰ ظرفیت باری کمتری دارند این است که دو طبقه هستند و امکان استفاده باری از آنها محدودتر است.

درواقع با توجه به اینکه ظرفیت حمل‌ ایرباس‌های ۳۸۰ بیشتر از ۵۰۰ مسافر است، آخرین هواپیماهایی هستند که با بهبود شرایط به ناوگان شرکت‌های هواپیمایی برخواهند گشت.

کار به جایی رسیده که شرکت هواپیمایی ایرفرانس تصمیم گرفته این نوع هواپیماهای خود را زودتر از موعد مورد انتظار بازنشسته کرده و کنار بگذارد.

انتهای پیام

منبع
فارس نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=6643

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند