برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

اعلام امادگی فرابورس برای راه‌اندازی بازار بین بانکی

کمتر از یک دقیقه۰

مدیرعامل فرابورس ایران اعلام کرد: پیشنهاد می‌شود بازار بین بانکی روی تابلوی معاملات قرار بگیرد و فرابورس ایران برای راه‌اندازی بازار بین بانکی بر بستر معاملاتی این بورس آمادگی خود را اعلام می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز،«امیر هامونی» درباره اقدام بانک مرکزی در بازار بدهی فرابورس و تاثیر آن در بازار سهام در پیام توییتری نوشت: اعلام کرد: بانک مرکزی در بازار بدهی فرابورس ایران با سیاستی ثبات‌ساز به خرید صکوک دولت به روش توافق بازخرید ( ریپو) اسلامی در مجموع بیش از ٢۵٠٠میلیاردتومان با متوسط نرخ بازده تا سررسید حدود ۲۰ درصد اقدام کرد.

وی افزود: بازارسهام بورس و فرابورس هم سیگنال قوی سیاستگذار پولی را دریافت کرد و به آن واکنش نشان داد و از زمان انجام این معامله، حرکت صعودی بازار را شاهد بودیم.

هامونی گفت: در معماری بازارهای مالی، بازاربدهی و بازارسهام همانند ظروف مرتبطه عمل می‌کنند و لازم است که بانک مرکزی این اقدام شایسته را ادامه دهد.

مدیر عامل فرابورس ایران اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود به منظور افزایش اثربخشی این نوع سیگنال‌دهی توسط سیاستگذار پولی، بازار بین بانکی روی تابلوی معاملات قرار بگیرد و فرابورس ایران برای راه‌اندازی بازار بین بانکی بر بستر معاملاتی این بورس آمادگی خود را اعلام می‌کند.

انتهای پیام

منبع
ايرنا
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=6786

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند