برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

هایپرلوپ کره جنوبی رکوردها را جابه‌جا کرد

02:00۰

سیستم حمل و نقل هایپرلوپ در کره جنوبی طی سفری آزمایشی با دستیابی به سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت رکوردی خیره کننده از خود به جا گذاشت. بالاترین سرعت گزارش شده هایپرلوپ تاکنون ۷۱۴ کیلومتر در ساعت بوده است.

به گزارش اسپات نیوز،کره جنوبی امیدوار است که نخستین شبکه حمل و نقل سریع با سیستم هایپرلوپ در این کشور در سال ۲۰۲۴ به صورت کار خود را آغاز کند. چند روز پس از نخستین سفر موفقیت آمیز ویرجین هایپرلوپ در صحرای خارج از لاس‌وگاس، نمونه مدلسازی شده هایپرلوپ در کره جنوبی رکورد بالاترین سرعت را در سفر آزمایشی از آن خود کرد.

موسسه تحقیقات راه آهن کره (Korail) اعلام کرد که هایپرلوپ در این سفر توانسته با سرعت ۱۰۱۹ کیلومتر در ساعت حرکت کند. کره جنوبی امیدوار است تا سال ۲۰۲۴ هایپرلوپ بتواند مدت سفر بین سئول و بوسان را از سه ساعت به ۳۰ دقیقه کاهش دهد.

سیستم حمل و نقل هایپرلوپ نخستین بار در سال ۲۰۱۲ از سوی ایلان ماسک مطرح شد. او در همان مقطع زمانی اعلام کرد که زمان کافی برای پرداختن به این پروژه را ندارد. از سال ۲۰۱۲ تاکنون شرکت‌‌ها و استارتاپ‌های مختلفی در این پروژه وارد شده‌اند.

چند روز قبل، ویرجین هایپرلوپ، نخستین مسافران خود را در سفری آزمایشی در صحرای لاس وگاس نوادا با موفقیت جا به جا کرد. در این سفر، ویرجین هایپرلوپ مسیر آزمایشی ۵۰۰ متری «DevLoop» را با سرعت ۱۷۲ کیلومتر در ثانیه به همراه دو سرنشین خود پیمود. مدت زمان این سفر تنها ۱۵ ثانیه بود.

کشورهای دیگری همچون فرانسه، هند، عربستان سعودی و انگلیس نیز در حال توسعه فناوری و زیرساخت‌های راه اندازی حمل و نقل سریع هستند. با چنین رویکردهایی مثلا مسیر ۶۰ کیلومتری بین فرودگاه‌های «گاتویک» و «هیترو» را می‌توان در عرض ۵ دقیقه طی کرد.

براساس اعلام «دیرک آهلبورن» مدیر عامل «Hyperloop TT»، دولت کره جنوبی در تلاش برای دریافت مجوزهای قانونی و عبور از موانع موجود است تا بتواند به عنوان نخستین کشور جهان از سیستم حمل و نقل فوق سریع هایپرلوپ رونمایی کرده و از آن در حمل و نقل استفاده کند.

انتهای پیام

منبع
ديجياتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=6821

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند