برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

راه‌اندازی ۷۰۰ هزار سایت ۵G توسط چین

02:002۰

اخیرا چین ادعا کرده که موفق به ساخت نزدیک به ۷۰۰ هزار سایت ۵G در سال جاری میلادی در این کشور شده که بیش از برنامه اصلی مبنی بر نصب ۵۰۰ هزار ایستگاه است.

به گزارش اسپات نیوز، شبکه ۵G به یکی مهمترین فناوری‌های سال جاری میلادی تبدیل شده و طبق ادعای چین، این کشور امسال توانسته ۷۰۰ هزار سایت ۵G نصب کند.

در حالی که شاهد ورود گوشی‌های ۵G زیادی به بازار هستیم، هنوز بسیاری از کشورها به این فناوری دسترسی ندارند. در این میان چین به تقویت زیرساخت‌های خود ادامه می‌‌دهد تا جلوتر از رقبا قرار بگیرد.

اخیرا چین ادعا کرده که موفق به ساخت نزدیک به ۷۰۰ هزار سایت ۵G در سال جاری میلادی در این کشور شده که بیش از برنامه اصلی مبنی بر نصب ۵۰۰ هزار ایستگاه است. «لیو لیهونگ»، معاون وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین بدون ذکر منبع، اعلام کرده که تعداد این ایستگاه بیش از دو برابر تمام ایستگاه‌های نصب شده در سایر کشورهای جهان است.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین ماه گذشته میلادی اعلام کرد که بیش از ۶۹۰ هزار سایت ۵G در این کشور عملیاتی شده‌اند و بیش از ۱۶۰ میلیون گوشی نیز در سراسر کشور به آن‌ها وصل شده‌اند. حالا در اظهار نظر اخیر، شاهد اتصال ۱۸۰ میلیون گوشی ۵G به این ایستگاه‌ها هستیم.

چین برای اینکه بتواند شبکه ۵G را در اختیار تمام کاربران در کشور خود قرار دهد و به پوشش سراسری دست پیدا کند، باید ۱۰ میلیون سایت ۵G نصب کند که نیاز به سرمایه‌ای نزدیک به ۲۸۰ میلیارد دلار دارد.

چین می‌خواهد در بسیاری از بخش‌های دنیای فناوری حکمرانی کند و به همین دلیل در بسیاری از آن‌ها مانند شبکه ۵G، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی میزان سرمایه‌گذاری خود را افزایش داده. این فناوری‌ها برای اقتصاد نوین از اهمیت بالایی برخوردارند و چین در این زمینه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا رقابت می‌کند.

در حالی که تحریم‌های ایالات متحده آمریکا برای شرکت‌های چینی زیادی مانند هواوی دردسر ایجاد کرده‌اند، به نظر نمی‌رسد تاثیر چندانی روی پیشرفت این کشور داشته‌اند. اخیرا چین اولین ماهواره ۶G آزمایشی خود را روانه فضا کرده که آن را جلوتر از کشورهای دیگر قرار می‌دهد. علاوه بر این، چین در سال ۲۰۲۵ به فناوری راکت چندبار مصرف نیز دست پیدا می کند.

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=6932

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند