برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

مهلت ۱۵ روزه برای حصول توافق تیک‌تاک با والمارت

01:56۰

دونالد ترامپ روز ۱۴ آگوست امسال به بایت دنس ۹۰ روز مهلت داده بود که بخش آمریکایی فعالیت خود را واگذار کند. در پی آن وزارت خزانه داری آمریکا نیز شب گذشته اعلام کرد که کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا ۱۵ روز به طرف‌های حاضر در این معامله وقت داده تا موضوعات بین خود را حل کنند.

به گزارش اسپات نیوز، دولت آمریکا تصمیم گرفته که ۱۵ روز دیگر به شرکت بایت‌دنس مهلت داده تا دارایی‌ها و فعالیت‌های نرم‌افزار اشتراک‌گذاری تیک تاک در آمریکا را واگذار کند. البته این مسئله در دادگاه و توسط خود شرکت تیک تاک اعلام شده و ادعا شده است دولت آمریکا تا روز ۲۷ نوامبر به طرف چینی برای فروش بخش آمریکایی تیک تاک مهلت داده است. دولت آمریکا بایت دنس را تحت فشار گذاشته تا فعالیت‌های تیک تاک در آمریکا را به دو شرکت اوراکل و والمارت آمریکا واگذار کند.

وزارت خزانه داری آمریکا نیز شب گذشته اعلام کرد که کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا ۱۵ روز به طرف‌های حاضر در این معامله وقت داده تا موضوعات بین خود را حل کنند.

شرکت بایت دنس روز سه شنبه هفته گذشته در دادگاه تجدیدنظر آمریکا در منطقه کلمبیا شکایتی را مطرح کرده و تلاش کرده است دستور دولت ترامپ برای واگذاری بخش آمریکایی تیک تاک را به چالش بکشد.

دونالد ترامپ روز ۱۴ آگوست امسال به بایت دنس ۹۰ روز مهلت داده بود که بخش آمریکایی فعالیت خود را واگذار کند.

دولت ترامپ مدعی است که نرم افزار تیک تاک تهدیدی  علیه امنیت ملی این کشور است و اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می‌دهد. تیک تاک بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در آمریکا دارد. ترامپ قبلا گفته بود که با خرید تیک تاک توسط اوراکل و والمارت موافق است.

انتهای پیام

منبع
فارس نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=6925

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند