برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

عرضه واکسن کرونا از کی شروع می‌شود؟

02:00۰

شرکت آلمانی «BioNTech» به همراه کمپانی آمریکایی «فایزر» (Pfizer) یکی از گزینه‌های اصلی واکسن کرونا را توسعه داده و حالا هم‌بنیانگذار BioNTech از پیش‌بینی خود برای زمان بازگشت زندگی به حالت عادی صحبت کرده است.

به گزارش اسپات نیوز،واکسن کرونا فایزر در فاز سوم آزمایش‌های بالینی اثربخشی بیش از ۹۰ درصد داشته و بسیاری امیدوارند که واکسن این کمپانی بتواند دوباره زندگی را به حالت عادی بازگرداند، البته علاوه بر آن، واکسن‌های دیگری نیز در حال توسعه هستند و برای عبور از شرایط دشوار کنونی تنها یک واکسن کافی نیست.

به تازگی هم‌بنیانگذار BioNTech، پروفسور «اوگور شاهین» ابراز امیدواری کرده که انتقال ویروس کرونا به نصب کاهش پیدا کند که در نتیجه تعداد مبتلایان جدید بطور چشمگیری کم می‌شود. شاهین در مصاحبه‌ای به این موضوع اشاره کرده که انتظار دارد تحلیل‌های جدید نشان دهد که واکسن نرخ انتقال کرونا میان مردم را کاهش دهد و دیگر شاهد علائم در افراد دریافت‌کننده واکسن نباشیم.

هم‌بنیانگذار BioNTech در این زمینه اعلام کرده:

«من بسیار مطمئن هستم که با یک واکسن موثر نرخ انتقال ویروس بین مردم کاهش پیدا می‌کند و اگرچه شاید این میزان ۹۰ درصد نباشد، اما ۵۰ درصد خواهد بود. همین میزان نیز می‌تواند میزان شیوع کرونا را بطور چشمگیری کاهش دهد.»

کشورهای مختلفی واکسن کرونا فایزر را سفارش داده‌اند و برای مثال بریتانیا تا پیش از پایان سال جاری میلادی ۱۰ میلیون دوز از این واکسن را دریافت می‌کند و ۳۰ میلیون دوز دیگر نیز سفارش داده است.

در حالی که برخی افراد به بازگشت زندگی به حالت عادی در بهار پیش رو اشاره می‌کنند، به اعتقاد پروفسور شاهین به زمان بیشتری نیاز داریم. هم‌بنیانگذار BioNTech اعلام کرده:

«اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، عرضه واکسن کرونا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده میلادی آغاز می‌شود.»

این کمپانی می‌خواهد تا بهار آینده ۳۰۰ میلیون دوز واکسن در سراسر جهان عرضه کند. به اعتقاد پروفسور شاهین، تابستان باعث کاهش نرخ ابتلا به کرونا خواهد شد و باید به نرخ بالای تزریق واکسن تا پیش از پاییز و زمستان آینده دست پیدا کنیم تا زندگی در زمستان به روال عادی بازگردد.

انتهای پیام

منبع
ديجياتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=7094

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند