برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

ایلان ماسک سومین فرد ثروتمند دنیا شد

02:00۰

با پیوستن تسلا به جمع ۵۰۰ شرکت بزرگ در بورس آمریکا، روز سه شنبه ارزش سهام ایلان ماسک ۱۲ درصد افزایش یافت. ارزش سهام شرکت تسلا از تاریخ  اول دی‌ماه رسما در محاسبه شاخص S&P 500 آمریکا لحاظ خواهد شد.

به گزارش اسپات نیوز، با وجودی که ایلان ماسک اکنون لقب سومین فرد ثروتمند جهان را از آن خود کند؛ اما این بدین معنی نیست که قدرت خرید ایلان ماسک تغییر خاصی پیدا کرده باشد.

ثروت ایلان ماسک عمدتا به سهام تسلا و سایر شرکت‌های خصوصی مانند اسپیس ایکس و بورینگ وابسته است و در حال حاضر وی از کمبود نقدینگی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری خود در تنگنای مالی قرار دارد.

شرایط وی به گونه‌ای است که حتی مجبور شده بخشی از املاک و مستغلات خود را در لس‌آنجلس برای فروش بگذارد. وی در سال جاری تاکنون سه باب ساختمان مسکونی خود را فروخته است و این احتمال وجود دارد تمامی دارایی‌های فیزیکی دیگر را هم بفروشد.

وی  در توییتی اعلام کرد که به چنین دارایی‌هایی نیاز ندارد و اعلام کرد که می‌‌خواهد زندگی خود را وقف سفر به مریخ و ماه کند. او معتقد است دارایی‌های این چنینی او را سنگین‌ می‌کند و به همین دلیل برای محقق ساختن رویای بزرگ‌تری می‌خواهد دارایی‌های املاک و مستغلات خود را بفروشد تا در کارهای بزرگ‌تری سرمایه‌گذاری کند.

براساس رتبه بندی بلومبرگ، در حال حاضر«جف بزوس»، مدیرعامل آمازون و «بیل گیتس» مدیرعامل اسبق مایکروسافت به ترتیب با سرمایه‌ ۱۸۵ و ۱۲۹ میلیارد دلاری خود به عنوان ثروتمندترین افراد جهان شناخته می‌شوند.

انتهای پیام
منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=7560

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند