برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

فرودگاه‌های کشور پذیرای بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر در سال

01:44۰

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با بهره‌برداری از ۱۰ پروژه فرودگاهی ظرفیت پذیرش مسافر از فرودگاه‌های کشور به دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش یافت.

به گزارش اسپات نیوز، سیاوش امیر مکرمی در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی عرودگاه شهدای گرگان اظهار کرد: شعار اصلی صنعت هوانوردی ایمنی و امنیت است برای ارتقاء ایمنی و امنیت پروازها در فضای کشور تعداد سکتورهل از هفت سکتور به ۱۴ سکتور افزایش دادیم.

وی از افزایش مسیرهای پروازی و ایجاد مسیرهای موازی خبر داد و افزود: با شیوع کرونا و در شرایطی که برخی از کشورهای منطقه همچون عراق، قطر، افغانستان و…  درگیر بحران بودند ظرفیت انجام هزار و ۴۰۰ پرواز عبوری روزانه را فراهم کردیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه هوشمندسازی فرودگاه‌ها و ارتقاء رضایتمندی مسافران در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: امروز با بهره برداری از ۱۰ پروژه فرودگاهی کشور با اعتبار ۸۴۲ میلیارد تومان ظرفیت پذیرش مسافر به دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌های فرودگاهی ظرفیت اپرون فرودگاه‌ها به مساحت ۱۷۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع و ظرفیت پارکینگ هواپیما به تعداد ۱۸ استند می‌رسد.

امیرمکرمی با اشاره به اینکه تعداد استندها از ۱۹ به ۳۷ استند رسیده است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌های فرودگاهی ظرفیت ترمینال فرودگاه‌ها به مساحت ۲۰ هزار و ۷۰۰ متر مربع رسید.

به گفته وی با افتتاح پروژه‌های فرودگاهی اخیر توسعه، نوسازی و بهسازی سطوح عوامل میدان پروازی، افزایش مساحت ۱۷۷ هزار و ۶۰۰ متر مربعی در سطوح پروازی محقق می‌شود.

انتهای پیام

منبع
خبر انلاین
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=7572

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند