برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

قیمت روغن پس از گرانی چقدر شد؟

01:34۰

دبیر انجمن روغن نباتی ایران از افزایش ۱۰ درصدی قیمت روغن خبر داد و گفت: چهارشنبه هفته گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش ۱۰ درصدی قیمت روغن موافقت کرد.

به گزارش اسپات نیوز، هر چند که مشاهدات میدانی در برخی از واحدهای صنفی از پاک شدن قیمت‌ها از روی روغن‌های جامد و مایع حکایت دارد اما ابوالحسن خلیلی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در واکنش به کمبود و گرانی روغن در بازار به تجارت‌نیوز گفته است: «اینکه گفته می‌شود بازار با کمبود روغن رو به رو است، چنین نیست. به دلیل افزایش قیمت دانه‌های روغنی در سطح جهان قیمت روغن از ابتدای سال تاکنون برای سومین بار افزایش یافت.»

این افزایش قیمت‌ها در حالی است که قیمت انواع روغن بسته‌بندی پت و مایع و روغن در حلب، جامد و نیمه جامد در تیر ماه و جلسه ستاد تنظیم بازار ۱۲ تا ۱۴ درصد گران شده بود.

قیمت روغن مایع و نیمه جامد چقدر گران شد؟

همچنین دبیر انجمن روغن نباتی ایران درباره افزایش قیمت روغن گفت: در سه روز گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش ۱۰ درصدی قیمت روغن موافقت کرد و قیمت روغن از روز چهارشنبه رسما از سوی این سازمان اصلاح شد.

امیرهوشنگ بیرشک اظهار کرد: طی یک ماه گذشته قیمت روغن ۸۱۰ گرمی آفتابگردان هشت هزار و ۹۰۰ تومان بود اما قیمت این کالا حالا به ۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است. همچنین قیمت روغن جامد پنج کیلویی که ۴۵ هزار تومان بود حالا حدود ۵۰ هزار تومان شده است.

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=7930

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند