برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

اینترنت ماهواره ای

وان‌وب از ورشکستگی نجات پیدا کرد

01:46۰

شرکت مخابراتی بریتانیایی وان‌وب (OneWeb) فعال در زمینه ارائه اینترنت ماهواره‌ای رسما از ورشکستگی خارج شد و فعالیت دوباره را از سر گرفت.

به گزارش اسپات نیوز، وان‌وب حالا به طور رسمی تحت مالکیت یک کنسرسیوم شامل دولت بریتانیا و شرکت Bharti Global هند فعالیت خواهد کرد. وان‌وب سال ۲۰۱۲ با هدف ارائه اینترنت ماهواره‌ای تأسیس شد و اسفند ماه ۹۷ نخستین گروه از ماهواره‌های خود را به فضا پرتاب کرد. اما اوضاع برای این شرکت به خوبی پیش نرفت و اواسط فروردین ماه امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا ورشکسته شد.

وان وب حالا می‌خواهد دوباره پرتاب ماهواره‌ها به مدار زمین را از سر بگیرد و تاریخ پرتاب بعدی را ۱۷ دسامبر (۲۷ آذر) تعیین کرده است. این شرکت قصد دارد در مجموع ۶۴۸ ماهواره را در مدار زمین مستقر کرده و تقریباً تمام نقاط کره زمین را تحت پوشش اینترنت ماهواره‌ای قرار دهد. وان‌وب پیش از اعلام ورشکستگی موفق شده بود سه پرتاب انجام دهد و هم اکنون ۷۴ ماهواره فعال در مدار زمین مستقر کرده است.

وان‌وب تیر ماه امسال با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری دولت بریتانیا و شرکت هندی Bharti Global از ورشکستگی نجات یافت. این شرکت حالا به لطف قرارداد جدید می‌تواند پرتاب ماهواره‌ها را از سر بگیرد. از وان وب به عنوان یکی از شرکت‌های کلیدی برای تبدیل کردن بریتانیا به یکی از کشورهای پیشرو و نوآور در صنعت فضایی یاد می‌شود.

وان وب همچنین اعلام کرد که ماهواره‌های جدید را در همکاری با ایرباس در کارخانه فلوریدا خواهد ساخت. این شرکت قصد دارد سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ ماهواره‌های بیشتر را روانه مدار کند و از ارائه اینترنت ماهواره‌ای در برخی مناطق از اواخر سال ۲۰۲۱ و برای تمام نقاط زمین از سال ۲۰۲۲ خبر داده است.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=7902

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند