برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

فعالیت منظم مراکز معاینه فنی پایتخت در تعطیلات کرونایی

02:09۰

حسین مقدم مدیرعامل مرکز معاینه فنی تهران گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان ماه ۱ میلیون و ۱۱۴ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند که در مقایسه با سال گذشته حدود ۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اسپات نیوز، وی افزود: در حال حاضر روزانه ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند و وضعیت مراجعات در شرایط عادی قرار دارد و تقریبا تمام مراکز فاقد صف انتظار هستند.

مدیرعامل مرکز معاینه فنی تهران ادامه داد: از آمار اعلامی، ۷۹۷ هزار دستگاه خودرو مربوط به مراجعات اول بودند که ۱۷ درصد از آن‌ها در آزمون آلایندگی گاز‌های خروجی از اگزوز، ۱۱ درصد در آزمون همراستایی چرخ‌ها، ۵ درصد کمک فنر، ۱۴ درصد تست ترمز و ۱۶ درصد عیوب ظاهری مردود شدند. در مجموع ۳۷ درصد از خودرو‌ها به علت نقص فنی موفق به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول نشده‌اند.

اگر میخواهی یک سئوکار حرفه ای بشی کافیه کلیک کنی(اموزش رایگان)
جدیدترین روش کاشت مو” میکروگرافت ” با پرداخت اقساطی
خرید آنلاین مرغوب ترین انواع آجیل
با ما مدیرت کسب و کار آنلاین خود را در کمترین زمان بهینه سازی کنید

مقدم  با بیان اینکه طی  این هشت ماه ۷۵۴ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که ۲۰۹ هزار گواهی آن مربوط به معاینه فنی برتر است،گفت: در مجموع حدود ۲۶ درصد از خودرو‌های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران دارای معاینه فنی برتر هستند.

وی در ادامه با اشاره به آغاز آزمون شدت صوت در مراکز معاینه فنی، بیان کرد: در آبان ماه از ۱۰ هزار و ۳۶۸ خودرو آزمون شده ۹۶ دستگاه به دلیل اینکه صدای صوت بالاتر از حد مجاز داشتند مردود شده‌اند. فرآیند این آزمون به نحوی است که اگر در زمان کنترل بخش‌های ظاهری خودرو آزمونگران مرتبط صدایی غیر متعارف و یا بیش از حد را از موتور وسیله نقلیه و یا سیستم‌های هشدار دهنده (بوق) شناسایی کنند، وسیله نقلیه را به قسمت آزمون سنجش شدت صوت که دارای شرایط محیطی لازم است هدایت می‌کنند و نسبت به انجام این آزمون در دور موتور مشخص و ثبت نتایج حاصل از آن در سامانه سیمفا اقدام می‌‌شود.

مقدم درباره نحوه فعالیت مراکز معاینه فنی در تعطیلات کرونایی، یادآور شد: از آنجایی که معاینه فنی به عنوان خدمات زیرساختی در بحث کنترل خودرو‌ها محسوب می‌شود و در مجموعه مشاغل گروه یک قرار می‌گیرد؛ لذا ما نیز تابع تصمیمات دولت محترم و ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و در این ایام ادامه فعالیت خواهیم داد. در حال حاضر سعی شده بدون خدشه دار شدن و توقف خدمت رسانی به مردم، نیروی کار فعال در مراکز معاینه فنی را بر اساس رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به یک سوم تقلیل دهیم تا به سهم خود به قطع زنجیره انتقال کرونا کمک کرده باشیم.

مدیرعامل مرکز معاینه فنی تهران  یادآور شد: شهروندان جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز، قبل از مراجعه به سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران مراجعه کنند. ضمنا در مدت زمان اداری می‌توانند در صورت هر گونه سئوال با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام

منبع
گسترش نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=8124

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند