برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

ریزش دو هزار تومانی قیمت دلار در هفته‌ای که گذشت

01:51۰

بررسی‌ها نشان میدهد میانگین قیمت حواله دلار در سامانه نیما در هفته گذشته بالاتر از رقم خرید و فروش دلار در صرافی‌های بانکی بود. به گفته تحلیلگران و فعالان بازار ارز، این پدیده بیانگر این است که میزان عرضه ارز در بازار بیش از تقاضای آن است.این موضوع یکی از دلایل تداوم انتظار برای کاهش نرخ ارز در روزهای پیش رو تلقی می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، قیمت دلار در سامانه نیما در اولین روز آذر ماه به ۲۵ هزار و ۹۴۰ تومان رسید این در حالی است که صرافی های بانکی در همین روز دلار را به قیمت ۲۵ هزار و چهارصد تومان به فروش رساندند.

این تفاوت قیمت در روزهای دیگر این هفته نیز ادامه یافت و به طور کلی در دومین روز آذر نرخ فروش دلار در صرافی های بانکی برابر با ۲۵ هزار و ۲۵۴ تومان بود اما در سامانه سنا نرخ خرید حواله دلار ۲۵ هزار و ۹۷۸ تومان گزارش شد و نرخ فروش  حواله‌های دلاری نیز ۲۵ هزار و ۵۷۰ تومان اعلام گردید.

قیمت گذاری حواله دلار در سامانه نیما نسبت به بازار آزاد بالاتر بود و این اتفاق کم سابقه‌ای در بازار ارز تلقی می شود. بررسی‌ها نشان میدهد میانگین قیمت حواله دلار در سامانه نیما در هفته گذشته بالاتر از رقم خرید و فروش دلار در صرافی‌های بانکی بود.

به گفته تحلیلگران و فعالان بازار ارز، این پدیده بیانگر این است که میزان عرضه ارز در بازار بیش از تقاضای آن است.این موضوع یکی از دلایل تداوم انتظار برای کاهش نرخ ارز در روزهای پیش رو تلقی می‌شود.

قیمت دلار در هفته اخیر کاهشی دو هزار تومانی را تجربه کرده است . پیش بینی می شود این روند در هفته پیش رو تداوم یافته و نرخ دلار حواله‌ای نیز همپای نرخ دلار در بازار ازاد در این هفته کاهش یابد.

انتهای پیام

منبع
خبرآنلاین
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=8296

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند