برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

سامسونگ به بیشترین سهم سود از بازار موبایل دست یافت

01:53۰

بر اساس گزارش یک شرکت تحقیقاتی سامسونگ توانسته در فصل سوم ۲۰۲۰ به بیشترین سهم سود از بازار موبایل پس از یک بازه ۶ سال دست پیدا کند.

 

 

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics، سامسونگ توانست در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ فاصله‌اش را با اپل از لحاظ سهم سود (Profit Share) کمتر کند. سهم سود غول فناوری کره جنوبی از بازار موبایل ۳۲.۶ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ اعلام شده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ افزایش ۱۸.۸ درصدی نشان داده و بالاترین آمار این شرکت پس از یک بازه ۶ ساله به شمار می‌رود. سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ به سهم سود ۳۷.۹ درصدی از بازار موبایل دست یافته بود.

اپل ۶۰.۵ درصد از سهم سود بازار موبایل را به خود اختصاص داده و همچنان سودآورترین برند موبایل در جهان به شمار می‌رود. حاشیه سود اپل در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با وجود عرضه آیفون ۱۲ به ۲۱ درصد کاهش یافته که نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل (۲۳ درصد) کمی افت داشته است. برای مقایسه، حاشیه سود عملیاتی سامسونگ در فصل سوم ۲۰۲۰ به لطف عرضه عرضه موبایل‌های میان رده و پرچمدار از ۱۱ درصد سال گذشته به ۱۴ درصد افزایش یافت.

Strategy Analytics اشاره می‌کند که سامسونگ از لحاظ سهم درآمد از بازار موبایل نیز فاصله‌اش را با اپل کمتر کرده است. سهم سامسونگ از درآمد بازار موبایل ۲۲.۶ درصد و سهم اپل ۲۹.۵ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ بوده است. سامسونگ با کسب بیشترین سهم از بازار موبایل (۲۱.۹ درصد)، بزرگ‌ترین فروشنده موبایل در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ لقب گرفته است. هواوی (۱۴.۱ درصد)، شیائومی (۱۲.۷ درصد) و اپل (۱۱.۹ درصد) در رتبه‌های بعدی هستند.

 

انتهای پیام

 

منبع
ديجياتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=8411

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند