برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

جریمه ۱۲ میلیون دلاری اپل بابت ادعای گمراه کننده در مورد مقاومت آیفون در برابر آب

02:00۰

براساس اعلام سازمان نظارت بر بازار و رقابت ایتالیا، اپل اطلاعات درستی در مورد ضد آب بودن گوشی‌های آیفون به کاربران ارائه نمی‌دهد. این سازمان مدعی است، آنچه اپل در مورد حداکثر عمق نفوذناپذیری آب به داخل گوشی و همچنین مدت زمانی که گوشی می‌تواند در معرض آب قرار بگیرد و آسیب نبیند، اطلاعاتی گمراه کننده تحویل کاربران داده است که فقط جنبه تبلیغاتی دارد.

به گزارش اسپات نیوز، ظاهرا آنچه اپل در تبلیغات خود در مورد ضد آب بودن گوشی‌های آیفون مطرح می‌کند، در شرایط آزمایشگاهی صادق است و در خارج محیط آزمایشگاه، این ادعاها واهی است.

علاوه بر این، AGCM اعلام کرد ضمانت نامه اپل نیز به مشتریانی که گوشی‌های هوشمند آنها در اثر نفوذ آب آسیب دیده باشد، کمکی نمی‌کند.

اپل در تبلیغات خود ادعا می‌‌کند که گوشی‌های این شرکت از آیفون ۸ تا آیفون ۱۱ در عمق بین ۱ تا ۴ متر به مدت ۳۰ دقیقه در برابر نفوذ آب مقاوم هستند.

سازمان نظارت بر بازار و رقابت ایتالیا می‌گوید گوشی‌های آیفون تنها در شرایط آزمایشگاهی کنترل شده و با آب کاملا راکد و خالص در برابر نفوذ آب مقاوم هستند. ممکن است گوشی آیفون در شرایط مختلفی در معرض نفوذ آب قرار بگیرند که کاملا با شرایط آزمایشگاهی متفاوت است. در حالیکه اپل به کاربران چنین توضیحاتی را ارائه نمی‌دهد و فقط تبلیغات ضد آب بودن را به صورت کلی مطرح می‌کند.

از طرف دیگر این سازمان گارانتی محصولات اپل را هم گمراه کننده عنوان کرده چرا که صدمات ناشی از نفوذ آب به آیفون را پوشش نمی‌دهند.

AGCM علت جریمه ۱۲ میلیون دلاری را این دو دلیل مطرح می‌کند. اپل تاکنون در مورد گزارش منتشر شده، واکنشی نشان نداده است. باید ببینیم غول فناوری چگونه می‌خواهد به این موضوع رسیدگی کند.

همین سازمان دو سال قبل به واسطه اطلاع رسانی نادرست در مورد تغییرات اعمال شده در iOS 10.2.1 اپل را به دادگاه کشاند که به جریمه ۱۰ میلیون دلاری منجر شد.

انتهای پیام
منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=8678

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند