برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

وام کرونا یک هفته زودتر از موعد واریز شد

02:18۰

بخش اول وام کرونا،  ۱۳ آذر ماه و یک هفته زودتر از موعد به حساب ۴ میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

به گزارش اسپات نیوز، قرار بود مرحله دوم وام کرونا از ۲۰ آذر به بعد به حساب ۱۱میلیون خانوار واریز شود. اما اکنون به گزارش بانک مرکزی، بخش اول این وام، ‌امروز ۱۳ آذر ماه و یک هفته زودتر از موعد به حساب ۴ میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

بر این اساس حدود ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار دیگر در انتظار دریافت وام کرونای یک میلیون تومانی هستند. حال باید دید که آیا اطلاعات ۱۱ میلیون خانوار در اختیار وزارت رفاه و سازمان هدفمندی قرار گرفته و این وام قرار است در چند مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شود یا اطلاعات برخی از مردم دریافت نشده است.

چراکه همزمان با ثبت نام این وام در روز چهارم آ‌ذر ماه، سامانه پیامکی دچار مشکل شد و اختلال در سامانه مانع ارسال پیامک بسیاری از افراد شد.

همچنین حدود دو هزار نفر از متقاضیان هم به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطا‌ها شامل این وام نشده‌اند. این در حالی است که مهلت ثبت‌نام این وام از ۴ تا ۱۱ آذرماه بوده است.

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک‌ میلیون‌ تومانی باشند. اما  افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

متقاضیان دریافت این وام باید کد ملی سرپرست خانوار را از طریق سیم کارتی که به نام سرپرست خانواده است به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنند.

چه کسانی وام گرفتند؟

برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز هم امروز اعلام کرده‌اند که وام یک میلیون تومانی کرونا به حساب آنها واریز شده است:

«امروز چهارشنبه ۱۲اذر برا من وام کرونا ریختن من خانم هستم بدون بیمه و حقوق و درآمد انشالله خدا برا همه وسیله خیر کنه.»

«وام که گفتن چه زود واریز شد ممنون قرار بود اخر ماه واریز بشه»

«وام یک میلیونی شروع شده همین الان برای مادرم که کمیته امدادی هست واریز شد ۹۹٫۹٫۱۳»

«وام یک میلیونی الان برای من واریز شد منم فکر کردم بعدا واریز میشه چون گفتن از ۲۱ ام به بعد اما الان پیامش اومد واریزشده…»

«وام کرونای من واریز شد امروز خیلی تعجب کردم با این سرعت واریز شد.»

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=8973

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند