برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

ممنوعیت سفر کرونا

ممنوعیت سفر کرونایی‌ها؛ چند نفر جا ماندند؟

شهرام آدم نژاد، معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه طبق اعلام ستاد ملی کرونا از ابتدای آذرماه به هیچ عنوان اجازه ورود شخص مبتلا به کرونا به ناوگان حمل ونقل در بخش برون شهری داده نشده است، گفت: تا به امروز از سفر ۲ هزار و ۱۲۰ نفر بیمار کرونایی جلوگیری شده است.

به گزارش اسپات نیوز، شهرام آدم نژاد معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه تا به امروز از سفر ۲ هزار و ۱۲۰ نفر بیمار کرونایی جلوگیری شده است، گفت: طبق اعلام ستاد ملی کرونا از ابتدای آذرماه به هیچ عنوان اجازه ورود شخص مبتلا به کرونا به ناوگان حمل ونقل در بخش برون شهری داده نشده است و این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

آدم نژاد توضیح داد: برای صدور بلیت هواپیما و قطار با توجه به زیرساختی که فراهم شده است ابتدا کد ملی از مسافر دریافت می‌شود و سپس استعلام فرد از منظر ابتلا به کرونا از سامانه‌ای که متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است انجام می‌شود و در صورت منفی بودن ابتلا به کرونا برای افراد بلیت صادر می‌شود.

او ادامه داد: تمامی بخش‌های حمل ونقلی به سیستم داده‌های وزارت بهداشت متصل هستند و در صورتی که کد ملی فردی کرونایی در این سامانه ثبت شود هیچ بلیت برای این فرد صادر نمی‌شود.

او یاد آور شد: در بخش حمل ونقل جاده‌ای اجرایی کردن این پروژه کمی با تاخیر صورت گرفت اما با همکاری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و سایر دستگاه‌ها این پروژه در حوزه اتوبوسرانی هم اجرایی شد.

معاون حمل‌و‌نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:مبتلایان به کرونا که تست آنها در زمان مراجعه برای خرید بلیت در سامانه وزارت بهداشت مثبت اعلام شده باشد، امکان سفر نخواهند داشت.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: هم اکنون تمامی دستگاه‌ها همکاری لازم را در این حوزه انجام داده‌اند و تاکنون به برای هیچ فرد کرونایی بلیت صادر نشده است.

آدم نژاد تاکید کرد: طبق سامانه ای که طراحی شده تا ۱۴ روز برای بیماران کرونایی بلیت صادر نمی شود و پس از آن صدور بلیت در ناوگان هوایی، ریلی و جاده ای بلا مانع خواهد شد.

آدم‌نژاد اظهار کرد: زیرساخت‌ها در روزهای گذشته با تلاش دو وزارتخانه بهداشت و راه و شهرسازی فراهم شده است، استعلام از سامانه وزارت بهداشت بابت بررسی ابتلا به کرونا برای همه مسافران انجام می‌شود و کسانی که تست آنها مثبت بوده و در سامانه وزارت بهداشت درج شده است با تشخیص سامانه به آنها بلیت عرضه نمی‌شود.

او بیان کرد: هر فردی که در ایام مراجعه برای خرید بلیت تست مثبت کرونا داشته باشد و در سامانه وزارت بهداشت کد ملی وی ثبت شده باشد پس از گذرندان دوران قرنطینه، (۱۴ روز) امکان استفاده از حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای قطار و هواپیما را خواهد داشت.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9299

293 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    جالبه که سفر با خودروی شخصی ممنوعه ولی با وسایل نقلیه عمومی اوکیه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند