برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

تزریق واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا در ایران؛ جزئیاتی تازه اعلام شد

04:006۰

عضو کمیته علمی کرونا گفت: داوطلبان تزریق واکسن کرونا در ایران با خیالی آسوده این واکسن را استفاده کنند. تمام واکسن‌ها از جمله واکسن کرونا از ویروس ضعیف شده تهیه شده است و هیچ خطری برای دریافت کنندگان آن وجود ندارد.

به گزارش اسپات نیوز، مینو محرز عضو کمیته علمی کرونا با اشاره به تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داوطلبان واکسن کرونا اظهار کرد: بر اساس قوانین تدوین شده در کمیته اخلاق افراد داوطلب دریافت هر نوع واکسن از جمله واکسن کرونا باید علاوه بر دریافت جایزه تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و اگر در موارد خیلی نادر در این مرحله فوت شدند دیه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

او ادامه داد: داوطلبان تزریق واکسن کرونا در ایران با خیالی آسوده این واکسن را استفاده کنند، زیرا هیچ گونه خطر مرگی برای افراد و داوطلبان به دنبال ندارد.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عضو کمیته علمی کرونا با اشاره به ویروس استفاده شده در تمام واکسن‌ها بیان کرد: تمام واکسن‌ها از جمله واکسن کرونا از ویروس ضعیف شده تهیه شده است و هیچ خطری برای دریافت کنندگان آن وجود ندارد. قوانین کمیته اخلاقی بدین منظور تدوین شده است تا مردم و داوطلبان با گاهی کافی اقدام به دریافت هر واکسنی از جمله واکسن ایرانی کرونا انجام دهند.

عضو کمیته علمی کرونا در خصوص واکسن ایرانی کرونا اضافه کرد: واکسن ایرانی کرونا مجوز تست انسانی کمیته اخلاق را اخذ کرده و به زودی این مرحله شروع خواهد شد و اگر کار‌ها به خوبی پیش برود اواخر خرداد سال آینده به تولید انبوه می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

محرز تاکید کرد: فوت داوطلبان واکسن فایزر درست نیست و از میان داوطلبان تنها دونفر از کارکنان بیمارستانی در انگلیس که بیماری زمینه‌ای آلرژی داشتند نسبت به تزریق آن بدن شان حساسیت نشان داده است.

او افزود: هر واکسنی اول باید تاییدیه سازمان جهانی بهداشت، FDA آمریکا، موسسه اتحادیه اروپا را اخذ کند.

گفتنی است امروز نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک پیام ویدئویی از تایید مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای تولید شرکت فایزر و بیون‌تک توسط سازمان غذا و داروی آمریکا خبر داد و اعلام کرد که در ۲۴ ساعت آینده تزریق و واکسیناسیون در آمریکا آغاز می‌شود. در ایران نیز آخرین بار وزیر کشور اعلام کرده که ایران از دی یا بهمن ماه تزریق واکسن کرونا را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9380

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند