برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

واکسن آنفلوانزا

واکسن آنفلوانزا با قیمت ۱۹۲ هزار تومان توزیع می‌شود

03:00۰

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۶۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزا با ارز نیمایی وارد و در شبکه دارویی و داروخانه‌های کشور توزیع شده است و به قیمت ۱۹۲ هزار تومان توزیع می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، کیانوش جهانپور گفت: از اوایل مهر ماه در چند مرحله حدود ۲.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا به کشور وارد شد و در شبکه بهداشتی کشور برای گروه های پر خطر شامل کادر بهداشت و درمان، زنان باردار، بیماران خاص و صعب العلاج مانند افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی به صورت رایگان تزریق شد.

وی گفت: واردات این واکسن‌ها با شرایط سختی انجام شد و بقیه سفارش‌های ایران برای خرید واکسن آنفلوانزا چندین بار به بن بست تبادلات بانکی ناشی از تحریم‌ها برخورد کرد و نهایتا امکان‌پذیر نشد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: همه ۲.۵ میلیون دوز واکسن وارد شبکه بهداشتی کشور شد و در خانه‌های بهداشت و مرکز بهداشتی و درمانی به صورت رایگان توزیع شد. اکنون نیز از مسیر دیگری حدود ۶۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزا با ارز نیمایی وارد و در شبکه دارویی و داروخانه‌های کشور توزیع شده است و به قیمت ۱۹۲ هزار تومان توزیع می‌شود. قرار بود تعداد بیشتری واکسن برای توزیع در داروخانه ها وارد شود که با توجه به تحریم‌ها واردات بقیه واکسن های آنفلوانزایی که قرار بود با ارز دولتی وارد شود، مقدور نشد.

بیشتر بخوانید:

با توجه به اپیدمی کرونا در کشور و جهان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ماه‌ها پیش نسبت به خطر همزمانی شیوع کرونا و آنفلوانزا در پاییز و زمستان و احتمال جهش ویروس کرونا هشدار داده بود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9403

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند