برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

تفحص از خودروسازان

تفحص از خودروسازان در دستور کار مجلس

03:00۰

مدت‌هاست که طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان در دستور رسیدگی مجلس قرار دارد و حالا آنگونه که یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معاون خبر داده، این طرح فردا جزو دستورات مجلس است.

به گزارش اسپات نیوز، صورت‌های مالی شش ماه نخست امسال خودروسازان نشان می‌دهد که ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو فقط در شش ماهه نخست امسال در مجموع ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان زیان انباشته دارند. اما مجموع زیان این سه خودروساز بزرگ کشور ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

عملکرد این خودروسازی‌ها نیز طی دو سال اخیر قابل دفاع نیست و تعهدات معوق آنها به خریداران موجب نارضایتی گسترده خریداران شده است.

موضوع تحقیق و تفحص از خودروسازان چند سالی است که مطرح شده و این بار کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم طرح آن را به صحن برده است. به گفته یک عضو این کمیسیون پس از چند هفته ماندن این طرح در نوبت بررسی، بالاخره قرار است فردا این موضوع بررسی شود.

بیشتر بخوانید:

بهزاد رحیمی در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان در دستور کار پنجم مجلس در فرداست و برای رای‌گیری به صحن می‌رود.

به گفته یک عضو دیگر این کمیسیون، در این خصوص جلسه‌ای با حضور مدیرانی از وزارت صمت برگزار شده، خودروساز‌ها و وزارت صمت سعی داشتند نمایندگان مجلس را قانع کنند که موضوع تحقیق و تفحص مطرح نشود اما توضیحاتشان قانع‌کننده نبود.

چهار وزیر دولت قرار است این هفته در کمیسیون‌های تخصصی حضور داشته باشند که به گفته رحیمی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهند.

وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و کشور نیز دو وزیر دیگری هستند که این هفته به مجلس می‌روند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9459

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند