برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

عرضه خودرو در بورس

جزئیات عرضه خودرو در بورس از زبان رئیس شورای رقابت

03:17۰

رئیس شورای رقابت با اشاره به آخرین جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: قیمت‌های شورای رقابت برای تولیدکننده منصفانه است و قیمتی که بورس مشخص می‌کند مشخص نیست منصفانه باشد یا خیر چرا که بورس مانند یک حراجی عمل می‌کند

به گزارش اسپات نیوز، رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با اشاره به آخرین جزئیات عرضه خودرو، گفت: برای عرضه خودرو در بورس کالا، طرح هایی ارائه شده است. عرضه خودرو در بورس کالا باعث می شود قیمت منصفانه ای که شورای رقابت ارائه می دهد و از طریق قرعه کشی به دست مشتری می‌رسد، از بین برود.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه اکنون با قیمت منصفانه ای که شورای رقابت اعلام می کند، هم خودروساز و هم مصرف کننده راضی است، گفت: آخرین نظر در خصوص این طرح این بود که شورای رقابت در قیمت‌گذاری دخیل باشد است اما این نظر در شورا رای نیاورد. مجدد در مجلس شورای اسلامی طرح را عنوان کردند و یک بار هم در آن جلسه شرکت کردم.

بیشتر بخوانید:

این مقام مسئول ادامه داد: قیمت‌های شورای رقابت برای تولیدکننده منصفانه است و قیمتی که بورس مشخص می‌کند مشخص نیست منصفانه باشد یا خیر چرا که بورس مانند یک حراجی عمل می‌کند و در آن هر که قیمت بالاتری برای کالا بدهد، کالا را می‌خرد و دیگر حقوق مصرف کننده در آن در نظر گرفته نمی‌شود.

شیوا گفت: تفاوت زیادی بین قیمت حراجی بورس و قیمتی که شورای رقابت می‌دهد وجود دارد و اگر خودرو در بورس عرضه شود به قیمت واقعی به دست مصرف کننده نمی رسد و مصرف کننده واقعی از آن بهره‌مند نمی‌شود. فروش خودرو در بورس تفاوت قیمتی وجود دارد که برای آن پیشنهادهایی را ارائه داده‌اند.

رئیس شورای رقابت بیان کرد: برخی اعتقاد دارند مبلغ دریافتی در زمان عرضه خودرو در بورس باید به خزانه دولت واریز شود، برخی می‌گویند وام به خود خودروساز و قطعه‌ساز داده شود، برخی می‌گویند صرف حمل‌ونقل عمومی شود. صحبت‌های زیادی در این خصوص مطرح شده است اما هنوز این طرح در کمیسیون مجلس است و در صحن نیامده تا ببینیم به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

این مقام مسئول تشریح کرد: اگر تایید شود که خودرو در بورس عرضه شود، دیگر خودرو با قیمت منصفانه‌ای که شورا برای مصرف کننده در نظر گرفته به دست مشتری نمی‌رسد و مردم باید خودرو را با قیمت حراجی از بورس بخرند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9549

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند