برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

قیمت فولاد

قیمت فولاد و محصولات فولادی متعادل شده است

02:59۰

«علیرضا رزم‌حسینی» در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی گفت:  با اجرایی شدن شیوه‌نامه فولاد، از دو هفته پیش تاکنون قیمت فولاد و محصولات فولادی در کشور متعادل شده است.

به گزارش اسپات نیوز، «علیرضا رزم‌حسینی» در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در این جلسه از وزارت صنعت انتظار داشتند که در اجرای این شیوه‌نامه نظارت بیشتر و قطعیت به خرج دهد.

وی بیان‌داشت: سیاست کلی وزارتخانه و دولت نیز این بوده که محصولات فولادی به‌طور کامل در بورس عرضه شود و از آنجایی که با مازاد تولید در کشور مواجه‌ایم، قیمت فولاد به ‌تدریج متعادل خواهد شد.

رزم‌حسینی ادامه‌داد: برخی نمایندگان نیز در حوزه‌های انتخابی خود با مشکلاتی در معادن مواجه بودند که جوب قانع کننده‌ای به آنان دادیم و دیگر نمایندگانی که قانع نشدند نیز مقرر شد معاونان وزارت صنعت با بازدید میدانی از نزدیک به رفع مشکلات بپردازند.

دولت با ابلاغ شیوه‌نامه ساماندهی بازار فولاد به دنبال عدالت در توزیع مواد اولیه و بهبود وضعیت تولید در زنجیره تولیدات صنعتی از جمله صنایع فلزی است.

پیش‌تر «خداداد غریب‌پور»‌ رئیس پیشین هیات عامل ایمیدرو گفت: براساس شیوه‌نامه جدید، دولت قبول کرده که قیمت بر مبنای رقابت در بورس کالا کشف و تعیین شود و بدین ترتیب، روند قیمت‌گذاری کاملا رقابتی خواهد شد.

جمهوری اسلامی اکنون دهمین فولاد ساز جهان محسوب می‌شود، پیش‌بینی شده تا پایان امسال میزان تولید فولاد دست‌کم به ۳۰ میلیون تن برسد.

انتظار می‌رود در افق ۱۴۰۴ هم به ظرفیت ۵۵ میلیون تن دست یابیم که اکنون نزدیک به ۴۰ میلیون تن است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9559

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند