برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

قیمت طلا

قیمت طلا در اولین ماه زمستان به کدام سو می‌رود؟

01:48۰

بنابر اعلام نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، خرید مصنوعات طلا از سوی تهرانی‌ها کاهش یافته است. احتمالا هفته آینده طلا در محدوده یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان داد و ستد شود.

به گزارش اسپات نیوز، قیمت انس جهانی طلا در آستانه سال نوی میلادی افزایش یافت. علت افزایش قیمت انس جهانی طلا افزایش تمایل مردم جهان به خرید طلا است. حال آیا ممکن است قیمت طلا هفته آینده در بازار ایران گران شود؟

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، در شش روز اخیر اتفاق خاصی در بازار طلا رخ نداده و قیمت‌ها ثابت بوده است. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا دیگر میلی به گران یا ارزان شدن ندارد. بنابراین احتمالا هفته آینده طلا در محدوده یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان داد و ستد شود.

محمد کشتی‌آرای معتقد است: خرید مصنوعات طلا یا سکه دیگر برای مردم جذاب نیست. به عبارت دیگر طلا جذابیتش را برای سرمایه‌گذاری از دست داده است؛ چرا که قیمت طلا در حال کاهش است. از این‌رو در چند هفته اخیر خرید مصنوعات طلا از سوی تهرانی‌ها کاهش یافته است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد کاهش قدرت خرید باعث شده است تهرانی‌ها طلا نخرند.

پیش از این هفته گذشته مسعود یزدانی، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته بود: «تقاضای مردم خرید برای طلا اندکی بیشتر شده است. با وجود افزایش تقاضا، اگر انس جهانی طلا تا شب یلدا تغییر چندانی نداشته باشند بازار طلا در هفته پایانی آذر روند آرامی دارد.»

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: سال گذشته در آستانه شب یلدا تقاضا برای خرید قطعات کوچک سکه دیده می‌شد اما این روند امسال به دلیل افزایش شدید قیمت طلا چندان قابل مشاهده نیست.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9678

311 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند