برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

یارانه ۱۰۰ هزار تومانی شامل کدام کارگران می‌شود؟

01:54۰

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به شرایط پرداخت حمایت معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی، کارگران مشمول دریافت این کمک معیشتی را اعلام کرد.

 

به گزارش اسپات نیوز، فتح اله بیات رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، اظهار کرد: بر اساس دستورالعملی که توسط وزارت کار برای پرداخت کمک معیشتی ابلاغ شده دو گروه با درنظر گرفتن شرایطی از این کمک معیشتی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: گروه اول افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که کمک معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی به آنها پرداخت می شود و گروه دوم شامل کسانی است که حقوق ثابت ندارند و تحت پوشش بیمه اجتماعی نیستند.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی افزود: با توجه به شرایط اعلام شده کارگران فصلی، کارگران روزمزد و بخشی از کارگران ساختمانی مشمول دریافت کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی می شوند.

بیات تصریح کرد: این طرح شامل حال کارگران حداقل بگیر و بازنشستگان و مستمری بگیران نمی شود و جامعه کارگری و بازنشستگان از این چرخه حذف شده اند.

وی بیان کرد: کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی فقط شامل کسانی است که هیچ گونه بیمه و حقوق و درآمد ثابت ندارند ولی حدود ۳۰ میلیون نفر می‌شوند که باید دید از کجا و چه کسانی هستند.

به اعتقاد رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، در شرایط حاضر کسانی که حقوق ثابت می‌گیرند درآمدشان وضع معیشت آنها را پوشش نمی‌دهد چه برسد به کارگران فصلی و روزمزد و ساختمانی که بیشترین آسیب را از کرونا متحمل و ماه‌ها بیکار و خانه‌نشین شدند.

وی گفت: در حال حاضر برای همه کارگران ساختمانی لیست بیمه رد نمی‌شود که این عده باید شناسایی و از کمک معیشتی صدهزار تومانی بهره‌مند شوند و صرفنظر از این گروه، باید برای بسیاری از کارگران فصلی و روزمزد که دچار آسیب شدند و وضع معیشتی مناسبی ندارند، کمک‌هایی درنظر بگیریم.

 

 

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=9729

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند