برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

عرضه اولیه «شرکت غدیر ایرانیان» در فرابورس

04:00۰

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در خصوص آخرین وضعیت عرضه اولیه این شرکت در فرابورس ایران خبر داد که شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در هیأت پذیرش مورد پذیرش قرار گرفته و در حال انجام مقدمات عرضه اولیه است و به نظر می‌رسد که تا بهمن ماه عرضه اولیه شود.

به گزارش اسپات‌نیوز، صحبت از عرضه اولیه سهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان است که شرکت فولاد آلیاژی ایران، سرمایه‌گذاری غدیر، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو سهامداران عمده آن هستند.

این شرکت استراتژیک تولیدکننده آهن اسفنجی که طی سالیان اخیر با سرمایه گذاری‌های متعدد ضمن افزایش ظرفیت و تکمیل زنجیره در آستانه تحولی بزرگ است. این شرکت اکنون در آستانه پذیرش در فرابورس ایران است و احتمالا در بهمن ماه عرضه اولیه خواهد شد. این عرضه اولیه اثرات قابل توجهی بر سهامداران آن یعنی «فولاژ، غدیر و کچاد» خواهد داشت.

اسدالله فرشاد مدیر عامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در خصوص آخرین وضعیت عرضه اولیه این شرکت در فرابورس ایران گفت: شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در هیات پذیرش مورد پذیرش قرار گرفته و در حال انجام مقدمات عرضه اولیه است و به نظر می‌رسد با توجه به مراحل باقی مانده اداری، تا بهمن ماه عرضه اولیه شود.

افزایش ظرفیت غدیر ایرانیان در دو فاز

اسذالله فرشاد گفت: برنامه تولید امسال ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی، مشابه سال‌های قبل و در حد ظرفیت اسمی است. اما در سال جاری و در ماه های مرداد و شهریور، شرکت ضمن انجام تعمیرات اساسی اقدام به اجرای طرح افزایش ظرفیت ۲۵ درصدی نمود که با موفقیت به پایان رسید و ظرفیت تولید شرکت به یک میلیون تن افزایش یافت.

همچنین در سال ۱۴۰۰ و با رسیدن برخی تجهیزات خریداری شده، در نظر داریم تا ظرفیت را تا ۱.۲ میلیون‌تن افزایش دهیم.

به گفته وی، آهن اسفنجی تولیدی به شرکت‌های فولادی و عمدتا به فولاد آلیاژی ایران و فولاد ارفع داده می‌شود.

فرشاد در پاسخ به این سوال که گندله مورد نیاز شرکت از کجا تأمین می‌شود و به چه میزان است؟ گفت: در حال حاضر بخش عمده گندله از شرکت چادرملو تامین می‌شود و با راه‌اندازی واحد گندله سازی گهرزمین، گندله مورد نیاز افزایش ظرفیت نیز تامین خواهد شد. وی افزود: علاوه بر گهرزمین، امکان خرید گندله از واحدهای جدیدی مانند بافت، زرند، سنگان و گندله‌سازی سناباد نیز وجود دارد.

این مقام مسئول در مورد یک طرح جدید واحد گندله‌سازی توضیح داد: یک‌ واحد گندله‌سازی در حال ساخت است که پیش‌بینی می‌کنیم در سال ۱۴۰۱ به راه‌اندازی برسد که خوراک آن از کنسانتره معادن آنومالی شمالی و میشدوان و چادرملو تامین می‌شود.

خبر از آنومالی شمالی و میشدوان

وی در مورد سرمایه‌گذاری آهن و فولاد غدیر ایرانیان در معادن سنگ آهن آنومالی شمالی و میشدوان با ذخیره بیش از صد میلیون تن هم گفت: معادن آنومالی شمالی و میشدوان دو معدنی هستند که بهره‌برداری و استخراج‌شان توسط صنایع معدنی نوظهور بهاباد انجام می‌شود. شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان سهامدار ۲۰ درصدی این شرکت است. برنامه این شرکت استخراج حدود ۷ میلیون تن سنگ آهن خام است.همچینن احداث دو واحد دو میلیون تنی کنسانتره در این شرکت برنامه ریزی شده‌است که عملیات مهندسی آن به پایان رسیده است. مناقصه تعیین پیمانکار ساخت نیز در روزهای آینده انجام می‌شود.

سرمایه‌گذاری غدیر ایرانیان در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: فولاد غدیر ایرانیان در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر هم سرمایه‌گذاری کرده است. وی افزود که شرکت فولاد غدیر ایرانیان ۱۰ درصد در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت که در مجاورت گل‌گهر واقع است، امسال بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید می‌نماید. این شرکت در حال ساخت یک طرح بزرگ فولادسازی سه میلیون تنی به روش ریخته‌گری اسلب نازک است که مدرن‌ترین تکنولوژی نورد ورق گرم است. در حقیقت این شرکت پس از واحد فولادسازی ۳ میلیون تنی، یک واحد سه میلیون تنی ورق اجرا خواهد نمود و محصولات این شرکت عمدتا ورق گرم است.

وی افزود: قراردادهای ساخت واحدهای فولادسازی منعقد شده و بخش عمده‌ای از تجهیزات وارد شده است و بقیه در حال حمل است. همچنین برای خط ورق، به کمک یک شرکت اتریشی در حال ساخت واحد است و پیش‌بینی می شود تا سال ۱۴۰۲ وارد مدار شود. علاوه بر این در این شرکت، مگا مدول سوم با ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن آهن اسفنجی ساخته خواهدشد.

فرشاد گفت: آهن و فولاد غدیر ایرانیان در یک نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی هم به میزان ۲۵ درصد به همراه گل‌گهر و سرمایه‌گذاری امید سرمایه‌گذاری کرده است.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد که به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری‌های عظیم شرکت در حال به ثمر رسیدن هستند.

انتهای پیام

منبع
تجارت‌نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=10161

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند