برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

انفجار کشتی اسرائیلی

انفجار کشتی اسرائیلی؛ بازی رسانه‌ای جدید صهیونیست‌ها

02:00۰

براساس گزارش‌ها، یک کشتی تجاری اسرائیلی که با پرچم پاناما در دریای عمان در حال حرکت بود، منفجر شده اما هیچکدام از خدمه آن آسیبی ندیدند. این اتفاق در حالی به تیتر اصلی بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده که برخی از آنان از ایران و عمان به عنوان متهمان اصلی این انفجار نام می‌برند که رسانه‌های اسرائیلی و برخی رسانه‌های عرب‌زبان که پیش از این هم سابقه بازی‌های رسانه‌ای علیه ایران را داشته‌اند در صف اول این اتهام‌زنی قرار دارند. این در حالی است که برخی رسانه‌های دیگر از نقش اسرائیل، امارات، عربستان و حتی آمریکا در این سناریو حکایت می‌کنند.

به گزارش اسپات نیوز، این کشتی که تحت مالکیت یک شرکت اسرائیلی بوده، از بندر دمام عربستان به سمت سنگاپور در حرکت بوده تا هفته آینده به مقصد خود برسد اما با انفجار رخ‌ داده متوقف شده است.

رسانه‌های اسرائیلی ایران را متهم اصلی این پرونده انفجار معرفی کرده‌اند؛ البته نام عمان هم از این اتهام دور نماند اما رسانه‌های عرب‌زبان دیگر، اطلاعات معکوس دیگری را منتشر کردند. به عنوان مثال، پایگاه اطلاع‌رسانی النجم و ساغب اعلام کردند که اطلاعات جدیدی از یک برنامه‌ریزی ضد ایرانی بین مسئولان اماراتی و موساد دریافت کرده‌اند که هدف این برنامه‌ریزی تشکیل یک گروه خرابکار است.

از سوی دیگر، چندی پیش، طلب ابو ارار که عضو سابق پارلمان رژیم صهیونیستی است، از تلاش اسرائیل برای تنش بیشتر صحبت کرده بود.

تحلیلگران اذعان دارند با شرایط حساسی که با روی کار آمدن بایدن و روابط ایران و آمریکا ایجاد شده، این اقدامات اسرائیل با هدف ایجاد تنش و ناآرامی انجام می‌شود که می‌توان انتظار افزایش دامنه تنش‌ها را در آینده نیز داشت. آن‌ها همچنین معتقدند تحت‌الشعاع قراردادن عملکرد بندر جاسک برای دور زدن تحریم‌ها می‌تواند یکی از اهداف انفجار این کشتی باشد.

در عین حال، هفته گذشته نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی متذکر شد که اسرائیل، امارات، عربستان و حتی آمریکا می‌توانند عامل حادثه پیشین انفجار نفتکش‌ها باشند؛ بنابراین، می‌توان ادعا کرد اتفاقات این‌چنینی می‌توانند با یک هدف از پیش تعیین‌شده اتفاق افتاده باشند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=10875

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند