برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

موج چهارم کرونا

موج چهارم کرونا آغاز شد؛ در انتظار فاجعه سفرهای نوروزی

02:22۱

پس از مدت‌ها، بار دیگر آژیر قرمز کرونا در تهران به صدا درآمد تا با ثبت ۱۷۲ فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار شهرهای قرمز در کشور ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند. این در حالی است که به گفته مسئولان ستاد مقابله با کرونا، وضعیت کنونی مربوط به فعالیت‌های عمومی پیش از ایام نوروز است و مشخص نیست تعطیلات نوروزی و سفرهای آن چه میزان افزایش را رقم خواهد زد.

به گزارش اسپات نیوز، با به صدا درآمدن آژیر قرمز کرونا در تهران و البرز، تعداد شهرهای قرمز به ۸۸ شهر رسید که شاهد افزایش صد درصدی شهرهای قرمز در ۲۴ ساعت گذشته و فوت ۱۷۲ تن از هموطنانمان هستیم.

در حالی که وزیر بهداشت ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد مثبت کرونا، گفته با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا روبه‌رو هستیم، نادر توکلی، معاون ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران هم از بیمارستان‌ها خواسته برای هفته‌های سوم و چهارم فروردین، آماده پذیرش تعداد بیشتری از بیماران کرونایی باشند.

موارد شناسایی‌شده کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۸۹۰ نفر رسیده که از این بین ۲ هزار و ۴۸ نفر بستری شده و ۴ هزار و ۹۵ نفر هم در وضعیت وخیم قرار دارند، که این به معنی افزایش تعداد جانباختگان کروناست؛ رقمی که اکنون سه رقمی است.

دکتر زالی، فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در تهران معتقد است، روند افزایش بیماری کووید که اکنون در تهران شاهد آن هستیم، از نظر زمانی مربوط به هفته‌های آخر اسفندماه است و هنوز آثار سفرهای نوروزی به منظور شیوع اپیدمی در ایران، نمایان نشده است.

این در حالی است که تنها راهکار اعمال شده تا به این لحظه، دورکاری کارمندان و عدم فعالیت مشاغل در گروه‌های خاص شهرهای نارنجی و قرمز است. طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا، موج چهارم این بیماری به سرعت در حال پیشرفت از نیمه غربی کشور به سمت نیمه شرفی است و بر اساس اطلاعیه اتاق اصناف ایران، چنانچه شهرهای بیشتری به وضعیت قرمز برسند، بیش از یک میلیون واحد صنفی تعطیل و حدود سه میلیون نفر شاغل در آن به تعداد روزهایی که در شرایط قرمز قرار می‌گیریم، بیکار خواهند شد، که به معنای وارد آمدن خسارتی سنگین بر اقتصاد و معیشت خانوارهایی است که از مشاغل صنفی ارتزاق می‌کنند.

با به وقوع پیوستن چنین شرایطی، معاون درمان ستاد مبارزه با کرونا استان تهران گفته با قرمز شدن وضعیت تهران، جلسه اورژانسی با استانداری گذاشته است که باید دید چه تصمیماتی در این شرایط اتخاذ می‌شود. هرچند، در شرایطی که روزانه هزار نفر بستری می‌شوند، هر تصمیمی که گرفته شود، تا مدت‌ها نمی‌تواند از نرخ سه رقمی فوتی‌های کرونا و آثار اقتصادی آن بکاهد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=10882

356 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    از کجا معلوم که مردم توی سفر مریض شدن نه توی مترو و توبوس شلوغ؟

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند