برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

نرخ دلار

تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری بر قیمت دلار؛ از رویا تا واقعیت

01:58۰

نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و برگشت مجدد ایران و آمریکا به میز مذاکرات هسته‌ای، موجب شده تا بسیاری در مورد ارزان شند نرخ ارز طی ماه‌های آینده نظراتی را بیان کنند. اما آیا به واقع نرخ ارز با کاهش مواجه خواهد شد؟

به گزارش اسپات نیوز، همانند روزهای گذشته، بازار سرمایه دیروز روند خیلی شاهدی نداشت و شاخص کل با افت حدود ۹ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۲۳۰ هزار و ۹۶۲ واحد رسید. خالص ارزش معاملات نیز در مقایسه با روز شنبه ۲۱.۲ درصد افزایش داشت و به هزار و ۴۹۵ میلیارد تومان رسید.

از صفوف خرید احتمالی امروز می‌توان به «غگیلا»، «شصدف» و «پلوله» و از صفوف خرید فروش احتمالی نیز می‌توان به «تپکو»، «کشان» و «کیسون» اشاره کرد.

در بازار ارز چه خبر است؟

بازار ارز دیروز روی ۲۴ هزار تومان نوسان داشت و قیمت دلار به ۲۴،۸۲۰ تومان رسید. نرخ اعلامی صرافی ملی نیز دیروز ۲۴،۲۸۸ تومان اعلام شد. اما یکی از پرسش‌هایی که این روزها بسیار مطرح می‌شود، این است که بازار ارز این روزها چه روندی را در پی خواهد گرفت؟

در این خصوص نظرات مختلفی وجود دارد؛ بسیاری این اعتقاد را دارند که دلار روند صعودی دارد و برای این اظهار نظر هم به سختی‌های توافق بین ایران و آمریکا اشاره می‌کنند و در خصوص تزریق ارز به بازار در جهت کاهش قیمت دلار و سایر ارزها هم به صحبت‌های چند روز گذشته همتی اشاره می‌کنند که گفته اهل ارزپاشی در بازار نیستم. آن‌ها می‌گویند نمی‌توان در چنین شرایطی انتظار افت مقطعی و شدید قیمت ارز را داشت.

در مقابل اما عده‌ای دیگر هستند که اعتقاد دارند تا پیش از شروع انتخابات ریاست جمهوری دولت اقدام به ارزپاشی می‌کند تا با کاهش قیمت دلار، زمینه اثرگذاری بر نتیجه انتخابات را فراهم کند.

عده‌ای دیگر نیز روند کم‌نوسان دلار را تا مشخص شدن نتایج توافق هسته‌ای ادامه‌دار می‌دانند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=10954

311 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند