برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

فیلترینگ کلاب هاوس

دعوای آذری جهرمی با اپراتورها بالا گرفت

01:21۱

با بی‌توجهی اپراتورها به اخطار محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر رفع مسدودیت شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس، وزارتخانه تحت مدیریت وی از این شرکت‌ها شکایت کرد.

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که چند روزی از اختلال در دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس که این روزها به شدت در کشور گل کرده، می‌گذرد اما هیچ نهاد یا سازمان دولتی و غیردولتی مسئولیت مسدود شدن آن را بر عهده نمی‌گیرد. همین موضوع موجب شد تا محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در اخطاری به اپراتورها گوشزد کند تا هرچه زودتر نسبت به رفع محدودیت‌های اعمال‌شده پیش روی این پیام‌رسان اقدام کنند. اما اپراتورها که به نظر نمی‌رسید اهمیتی به این موضوع بدهند، با بی‌توجهی از کنار آن گذشتند تا وزارت ارتباطات به طور رسمی خبر از شکایت از این شرکت‌ها دهد.

شکایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صبح امروز با موضوع اختلال عمدی اپراتورهای مذکور در سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی و با استناد به ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران تسلیم شد.

بر اساس ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی ایجاد هرگونه اختلال در ارتباطات کشور جرم تلقی می‌شود.

۱۹ فروردین‌ماه شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس دچار اختلال شد. وزیر ارتباطات درباره فیلتر این شبکه اجتماعی گفت: چنین حکمی صادر و حتی مطرح نشده است، اما اختلال از سوی اپراتورها همچنان برقرار بود هرچند آن‌ها نیز اعلام کردند هیچ دستور قضایی مبنی بر فیلتر این شبکه اجتماعی صادر نشده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11018

311 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. melika mokhtari

    همش شو هست

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند