برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

پروازهای خارجی در زمان کرونا

سایه سنگین کرونا بر سر پروازهای خارجی

03:14۰

با توجه به کاهش حجم بیماران کرونایی در انگلستان، پروازها به این کشور دوباره از سر گرفته میشود و در مقابل، افزایش ویروس کرونا در فرانسه ممنوعیت پرواز از و به این کشور را به همراه داشت. 

به گزارش اسپات نیوز، شیوع ویروس کرونا در جهان طی ۱۴ ماه اخیر، منجر به ممنوعیت حجم زیادی از پروازهای مسافری شده است.  طبق آخرین اظهارات محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، پرواز به ۳۹ کشور خارجی از جمله انگلستان ممنوع اعلام شده بود. 

تغییر وضعیت شیوع کرونا با ایجاد تغییراتی در پروازها همراه بوده است. 

ابوالقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری- در این باره توضیح داد: با توجه به اینکه طی ماه‌های گذشته وضعیت شیوع ویروس کرونا در انگلستان رو به بهبود است بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد تا از امروز (چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه) پروازهای مسافری از و به انگلستان برقرار شود. 

وی همچنین اضافه کرد: البته همه محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده برای دیگر کشورهای خارجی درباره پروازهای انگلستان به دقت اجرایی می‌شود که می‌توان به تست PCR، قرنطینه و قوانین مربوطه در این زمینه اشاره کرد. 

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری طی توضیحات تکمیلی اعلام کرد: در همین راستا و با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در فرانسه، مقرر شد تا بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، پرواز از و به این کشور از امروز ممنوع شود و طبق این ابلاغیه هیچ پرواز مستقیم و غیر مستقیمی از و به فرانسه انجام نخواهد شد. 

جلالی یادآور شد که تغییر وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشورهای دیگر مانند فرانسه و انگلستان در آینده در ممنوعیت و برقراری پروازهای مسافری تاثیر گذار خواهد بود، گفت: گرچه بر خلاف انگلستان مسافر چندانی در فرانسه نداریم اما اگر در پی ممنوعیت پرواز به این کشور مشکلی برای ایرانیان مقیم، ساکن یا مسافر در فرانسه به وجود بیاید می‌توان در شرایط اضطرار مجوز خاص برای برقراری پروازی فوق‌العاده به این کشور گرفت تا مسافران و هموطنان مان به کشورشان بازگردند که البته اگر مجوز چنین پروازی هم دریافت شود، قطعا پروتکل‌های سختگیرانه‌ای مانند تست مجدد PCR و قرنطینه برای مسافران در نظر گرفته خواهد شد. 

انتهای پیام 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11110

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند