برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

فورد موستانگ

پرفروش‌ترین خودرو جهان کدام است؟

05:23۲

فورد موستانگ با فروش بیش از ۸۰ هزار دستگاه در سراسر جهان به عنوان پرفروش‌ترین خودرو اسپرت جهان شناخته شد و برای ششمین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین کوپه اسپرت جهان را از‌ آنِ خود کرد. 

به گزارش اسپات نیوز، ۱۷ آوریل امسال، پنجاه و هفتمین سالگرد فورد موستانگ است، از همین رو خبرهای خوبی برای این خودرو در راه است. این خودرو دومین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین و ششمین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین کوپه اسپرت جهان را به‌دست آورد. 

میزان فروش فورد موستانگ در سطح جهانی 

سال ۲۰۲۰، ۸۰ هزار و ۵۷۷ دستگاه موستانگ در سطح جهان فروخته شد. بر‌اساس تحقیقات تحلیلگران صنعت در IHS Markit، این خودرو اسپرت ۱۵/۱ درصد از سهم بازار کوپه‌های اسپرت جهان را در‌اختیار داشت که از ۱۴/۸ درصد در سال ۲۰۱۹ بیشتر بود. 

سال ۲۰۲۰، موستانگ به‌ طرز عجیبی در اروپا محبوب شد؛ به‌ طوری‌ که درمقایسه‌ با سال ۲۰۱۹ فروشش در مجارستان ۶۸/۸ درصد و در هلند ۳۸/۵ درصد و در دانمارک ۱۲/۵ درصد افزایش یافت. 

تحویل‌های انجام‌شده نشان می‌دهد فورد ۶۱,۰۹۰ دستگاه موستانگ را در آمریکا جابه‌جا کرد که درمقایسه‌ با سال قبل از کاهش ۱۵/۷ درصدی حکایت می‌کند. در تگزاس ۸,۶۰۰ نمونه از این مدل ارائه شده و بیشترین محبوبیت را داشته است. ناگفته نماند کالیفرنیا و فلوریدا به‌ترتیب با ۶,۲۰۰ و ۵,۸۶۴ دستگاه دومین و سومین مناطق محبوب این خودرو بوده‌اند. 

میزان فروش خودروهای اسپرت در سال ۲۰۲۱ 

در سه‌‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱، فورد ۱۷,۲۷۴ دستگاه موستانگ را تحویل مشتریان داد که درمقایسه ‌با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۴/۴ درصدی را نشان می‌دهد. 

سایر خودروهای اسپرت از جمله دوج ۱۵,۰۹۶ دستگاه چلنجر را در فصل اول سال جاری تحویل مشتریان داد که درمقایسه ‌با مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است. 

کامارو با ۷,۰۸۹ دستگاه فروش و افت ۱/۳ درصدی بدترین آمار فروش در میان مشهورترین کوپه‌های اسپرت جهان را به نام خود ثبت کرده است. 

 انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11140

2 Comments

  1. kasperhemigway

    زیبا بود

  1. anna.fakoor96

    مرسی عالی بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند