برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

دورکاری

تداوم دورکاری کارمندان فیسبوک با حقوق پایین‌تر

01:56۰

در حالی که با انجام واکسیناسیون کرونا، غول‌های فناوری دنیا که کارمندان خود را در ماه‌های گذشته به دورکاری فرستاده بودند، در حال بازگرداندن آنان هستند، فیسبوک اعلام کرده با پرداخت حقوق پایین‌تر با ادامه دورکاری کارمندان خود موافق است.

به گزارش اسپات نیوز، «تیم کوک» مدیرعامل اپل می‌گوید دیگر قادر به صبر کردن نیست و کارمندان بهتر است هرچه زودتر به اپل پارک بازگردند. گوگل نیز همین مسیر را در پیش گرفته و تصمیم گرفته نیروها را به محل کار خود بازگرداند. اما فیسبوک مسیر متفاوت‌تری را در پیش گرفته و معتقد است که دورکاری بخشی از تغییرات حوزه کسب و کار در آینده است و نمی‌‌توان به صورت کلی دورکاری را حذف کرد.

فیسبوک به برخی از کارمندان خود اجازه می‌دهد کماکان به صورت دورکاری به کار خود ادامه بدهند. معاون مدیرعامل این شرکت می‌گوید برخی از کارمندان فیسبوک در شرایط دورکاری راندمان بالاتری نسبت به قبل داشتند. وی در گفتگوی مطبوعاتی اعلام کرده: «والدین شاغل در حالت دورکاری دیگر زمان خود را برای رفت و آمد از دست نمی‌دهند و می‌توانند زمان بیشتری را با فرزندان خود سپری کنند. کار در خانه باعث می‌شود این کارمندان خوشحال‌تر باشند و با راندمان بالاتری به کار خود ادامه دهند. البته افرادی هم هستند که دورکاری را دوست ندارند. مثلا افرادی که با دیگران هم خانه هستند،‌ ترجیح می‌دهند به محل کار بازگردند. این افراد در مدت زمان دورکاری و قرنطینه شرایط سختی را گذرانده‌اند.»

فعلا از جزئیات خبری نیست!

فیسبوک جزئیات برنامه دورکاری یا بازگشت به محل کار را شرح نداده،‌ اما می‌گوید برای برخی پست‌های کاری کماکان امکان دورکاری وجود دارد ولی برخی سمت‌ها و پست‌های شغلی باید به محل کار بازگردند. یکی از موضوعاتی که فیسبوک برای افرادی که دورکاری را انتخاب می‌کنند،‌ کاهش حقوق و دستمزد آنهاست،‌ هرچند جزئیات کاهش حقوق و دستمزد را هنوز مشخص نکرده است.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11289

356 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند