برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

محسن هاشمی

احتمال حضور محسن هاشمی در انتخابات

03:52۰

بنابر اظهارات رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران در حاشیه نشست امروز شورای شهر، احتمال آن که وی در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کند، وجود دارد. 

به گزارش اسپات نیوز، محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران و کاندیدای احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه نشست امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به گمانه زنیهایی که پیرامون احتمال کاندیداتوری او مطرح میشود، اعلام کرد: الان دو گروه داریم که با هم رقابت میکنند که ۴۰ سال هم هست که این چنینی است. یک روز چپ با راست رقابت میکرد و الان اصلاح طلب و اصولگرا رقابت میکنند و همین مسئله موجب شده تا ناخودآگاه هر کدام از کسانی که به عنوان نامزد احتمالی مطرح هستند یک نوع وابستگی به این دو جریان سیاسی داشته باشند. 

هاشمی در حال که مطرح بودن خود برای انتخابات را تایید میکرد توضیح داد: بنده نیز از سوی حزب کارگزاران به نهاد اجماع ساز پیشنهاد شدهام ولی همانطور که گفتم در یک بلاتکلیفی هستیم که من نمیتوانم بگویم که الان حضور پیدا میکنم یا نه. 

وی اضافه کرد: در انتخابات پرمشارکتی چون انتخابات ریاست جمهوری چند پارامتر مهم است. اولین پارامتر خود شخص است که این انگیزه و توانایی را در خودش ببیند که یک کشوری با چنین سطح از مشکلات را مدیریت کند. پارامتر دوم این است که یک اجماعی از نخبگان و مردم روی این شخص حضور داشته باشد چرا که حضور در صحنه انتخابات یک مسئله فردی نیست. بنابراین باید یک حسی نسبت به یک کاندیداها در جریان اصلاح طلب یا اصولگرا ایجاد شود که احساس کنند این فرد توان مدیریت کشور را دارد. بعد از آن تایید صلاحیت است و بعد از امکان رای آوری فرد است. تمام این پارامترها را اگر کنار هم بگذارید بیانگر این است که تصمیمگیری برای کاندیداتوری تصمیم سختی است. 

وی تصریح کرد: در حال حاضر درخواست و رجوع به من در حد کسانی که اطرافمان هستند، وجود دارد. نمیخواهم از خودم تعریف کنم ولی احساس بدی نسبت به توانایی خودم ندارم و فائزه نیز من را به عنوان کسی که توانایی دارم تایید کرده است هر چند گفته است که به من رای نمیدهد ولی در هر حال از این جا به بعد دست خودم نیست و اگر به خودم باشم سعی می کنم که به این عرصه ورود نکنم. زمان ثبت نام شاید به من فشار بیاورند که در انتخابات ثبت نام کنم. بنابراین باید منتظر ماند و دید که تا آن مرحله چه تصمیمی خواهم گرفت. 

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11408

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند