برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

قیمت آب معدنی امسال ثابت می‌ماند

02:03۰

به گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های آشامیدنی و معدنی، امسال گرانی در قیمت آب معدنی نخواهیم داشت. 

به گزارش اسپات نیوز، پیمان فروهر، دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی کشورگفت: «قیمت آب معدنی امسال دیگر گران نمی‌شود.» 

فروهر در حالی که مشکل تولید آب معدنی را نبودن مواد اولیه بطری آن می‌داند، توضیح می‌دهد: «برای تامین مواد اولیه بطری آب معدنی، مشکل داریم. قیمت این مواد خیلی بالاست. موجودی مواد اولیه، آن قدر نیست که عرضه تقاضای بازار را کاملا برطرف کند.» 

به گفته وی، علت کمبود مواد در بازار صادرات است. او در این باره اعلام کرد: «رد پای صادرات در به وجود آمدن این شرایط دیده می‌شود. صادر کردن مواد اولیه باعث فشار به بازار داخل شده و تحویل‌ مواد هم به همین دلیل عقب افتاده است. پتروشیمی‌ها، از جدول تحویل‌ها عقب افتاده‌اند و اکنون برای خرید سقف می‌گذارد. دلیل سقف گذاشتن موجودی کم بازار و کنترل آن است. همین عوامل باعث گرانی مواد نسبت به مواد اولیه می‌شود.» 

او درباره عدم امکان جایگزینی مواد بازیافتی به جای مواد پتروشیمی در ایران اظهار کرد: «در ایران امکان استفاده از مواد بازیافتی در بطری‌ها را نداریم. کل بازیافت محصولات پلاستیکی صرف محصولاتی دیگری مانند الیاف و محصولات بسته‌بندی می‌شود. از این مواد بازیافتی در ساختن بطری استفاده نمی‌کنیم؛ زیرا هیچ سرمایه‌گذاری روی آن انجام نشده است.» 

با وجود همه مشکلات در زمینه تهیه بطری‌های آب معدنی، دبیر کل انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی تاکید بر ثابت بودن قیمت‌ها دارد. 

وی گفت: «آب معدنی، امسال اصلا گران نمی‌شود. با وجود مشکل بسته آب معدنی. قیمت ها امسال گران نمی‌شود؛ زیرا افزایش قیمت به نفع این محصول نیست. اما اگر چالشی به وجود بیاید که تولیدکننده دیگر نتواند تحمل کند آب معدنی هم گران می‌شود. همه این‌ها بستگی به وضعیت مواد اولیه دارد.» 

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11403

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند