برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

حقوق بازنشستگان

بازنشستگان تامین اجتماعی حقوق گرفتند؟

01:31۰

برخی بازنشستگان تامین اجتماعی از عدم دریافت حقوق‌شان تا به این لحظه خبر داده‌اند اما دلیل این عدم واریز چیست؟

به گزارش اسپات نیوز، اولین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۱ فروردین واریز شد، اما برخی از بازنشستگان می‌گویند که حقوقشان واریز نشده است.

پیگیری‌ها از سازمان تامین اجتماعی در خصوص علت این واریز نشدن حاکی از این است که به خاطر اعمال افزایش حقوق‌های مجدد و احکام جدید مستمری‌بگیران مابین سازمان تامین اجتماعی با بانک رفاه مشکل تامین مالی به وجود آمده است.

این موضوع باعث شده که حتی حقوق کارمندان نیز با تاخیر واریز شود. اما آنطور که گفته شده ابن واریزی‌ها در تا چند روز آینده انجام می‌شود.

واریز حقوق امسال بازنشستگان با حواشی بسیاری همراه بوده، طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی باید از این ماه باید دو نوع افزایش روی حقوق ۳۹ درصد افزایش سالانه افزایش ناشی از متناسب‌سازی روی حقوق بازنشستگان اعمال شود اما نتیجه اینطور نشد.

در حالی که سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که با اعمال هر دو افزایش، حداقل حقوق یک بازنشسته‌ حداقل‌بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده، با داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که فقط با اعمال ۳۹ درصد افزایش سالانه، حداقل حقوق به ۴٫۳ میلیون تومان می‌رسد پس افزایش از محل متناسب‌سازی چه شد؟

واریزی‌ها و احکام جدید به نحوی بود که رئیس سازمان دستور بازبینی داد اما نتیجه این شد که حداقل حقوق‌ها تغییری نمی‌کند و فقط حقوق بازنشستگان غیرحداقلی‌بگیر در اردیبهشت افزایش می‌یابد و مابه‌التفاوت آن را در ماه بعد می‌گیرند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11487

356 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند