برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

رجیستر تلفن همراه

قاچاق تلفن همراه با طرح رجیستری به صفر رسید

03:00۲

اجرای طرح رجیستری (سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت) توانست قاچاق تلفن همراه را به صفر برساند. 

به گزارش اسپات نیوز، وزارت ارتباطات طی گزارشی، به شرح فرآیند اجرای طرح رجیستری تلفن همراه و مزایا و اهمیت آن آن پرداخته است. 

سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت تحت عنوان طرح «رجیستری» شناخته می‌شود. این طرح برای حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی‌های قاچاق که از رویه‌های غیرقانونی وارد کشور می‌شوند تدوین و اجرایی شده است. 

طرح رجیستری، شامل تمام برندهای مختلف تلفن همراه موجود در بازار ایران میشود و در نهایت موجب حذف واردات گوشی‌های قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیم کارت شده است. 

این طرح با ابتکار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از مهرماه ۹۶ آغاز و تا پایان سال ۹۸ بیش از ۲۶۰ میلیون تلفن همراه و سیم کارت فعال را شامل شد. 

از جمله اهداف طرح رجیستری می توان به ائه گارانتی اصلی و خدمات پس از فروش و جلوگیری از ورود گوشی های بی کیفیت و مضر برای سلامتی اشاره کرد. 

چگونه میتوانیم تلفن همراه خود را فعال کنیم؟ 

در طرح رجیستری پس از روشن کردن تلفن با استفاده از کد فعال‌سازی درج شده روی جعبه یا کارت گارانتی و از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷* با انتخاب گزینه فعال سازی و وارد کردن شناسه IMEI روی جعبه، می‌توانید تلفن همراه خود را فعال کنید. 

رود به سامانه و اپلیکیشن همتا و اپلیکیشن دولت همراه، راه‌های استعلام اصالت گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت هستند. 

انتهای پیام 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11502

2 Comments

  1. ehsnmohammadzadeh

    خیلی خوب بود ممنونم

  1. aref.nozar

    خیلی خوب بود ممنونم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند