برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

هزینه درمان کرونا

هزینه‌های درمان کرونا چقدر آب می‌خورد؟

04:13۴

با توجه به آمارهای روزانه‌ای که از چهارگوشه جهان و کشور خودمان در ارتباط با وضعیت کرونا می‌شنویم، نگرانی راجع به این مساله امری طبیعی است. اما با فکرکردن به هزینه‌های درمان این بیماری، اغلب نگرانی‌ها افزایش پیدا می‌کند؛ مخصوصا در شرایطی که بیمارستان‌های دولتی عموما جای خالی ندارند. 

به گزارش اسپات نیوز، برای احتساب هزینه‌های درمان، از همان ابتدا یعنی پس از مشاهده علائم شروع می‌کنیم. قاعدتا در این شرایط باید برای دادن تست به آزمایشگاه مراجعه کنید که حداقل این هزینه ۳۳۰ هزار تومان است و بیمه‌های پایه این هزینه را متقبل نمی‌شوند.  

در صورتی که سرفه و تنگی نفس داشته باشید حتما از شما اسکن ریه می‌گیرند که هزینه آن هم ۵۳۰ هزار تومان است که اگر بیمه باشید شاید بخشی از آن را پرداخت کنند.  

اگر حال شما به صورتی باشد که سرفه داشته باشید اما لازم به بستری شدن در بیمارستان نداشته باشید باید داروهای مخصوص مصرف کنید که شامل ۶۰ قرص روکش دار فاوی پیراویر، پنج آمپول رسیژن و دو آمپول ناپروکسن می‌شود که هزینه این داروها یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود. اغلب پزشکان داروهای مکمل نیز تجویز می‌کنند که احتمالا هزینه آن‌ها هم بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.  

اگر تصور کنیم که حالتان خوب نیست و نیاز به بستری در بیمارستان دارید، اینجاست که برایتان داروی معروف رمدسیویر تجویز می‌شود که احتمالا بین ۵ تا ۶ مرحله آن را دریافت خواهید کرد و برای هر دوز باید یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.  

بعضی از بیمه‌ها رمدسیویر را پوشش می‌دهند اما بیمه تامین اجتماعی برخلاف ابلاغ مسئولین هنوز زیر بار پوشش آن نرفته است. 

اگر بدانید تخت پیدا کردن، حتی در بیمارستان‌های خصوصی، چقدر سخت و گران است احتمالا کم‌ترین دغدغه‌تان هزینه هشت میلیونی رمدسیویر خواهد بود.  

افرادی که به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کرده‌اند می‌گویند اغلب آن‌ها در بدو بستری به صورت علی‌الحساب بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون دریافت می‌کنند و بعد از یک هفته بستری از شما می‌خواهند که حسابتان را تا ۴۰ میلیون شارژ کنید. 

ربیعی، سخنگوی دولت اعلام کرد: از جمله مسائل دیگر مطرح شده هزینه درمان بیماری برای مردم بود که مقرر شد بیمه سلامت آن را متقبل شود و در این خصوص هم به مردم، خصوصا طبقات آسیب پذیر فشاری وارد نخواهد شد. 

علی رغم گفتههای ربیعی، به نظر نمیرسد مسئولین اقدامی برای پرداخت هزینههای دولت انجام دهند. 

انتهای پیام

 

منبع
اکو ایران
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11563

4 Comments

 1. مهدی سماواتی

  کی این هزینه ها رو متقبل میشه؟ کدوم نهاد حمایت میکنه؟ یه کارگر که پول دریافتیش کفاف یک هفته خورد و خوراک زن و بچه اش رو هم نمیده، چطور بدون حمایت از پس این هزینه بربیاد؟

 1. سحر

  والا آدم‌ نمیدونه نگران مریضی باشه یا نگران بی پولی…

 1. مهدیه

  ای کاش زود تر از این شرایط رها شیم، مردم نمیتونن از پس هزینه های زندگیشونم بربیان چه برسه به هزینه های درمانشون،ایشالله برای همه سلامتی باشه

 1. محبوبه

  کاش زودتر تموم بشه این مریضی دغدغه اضافه شده برای مردم تو این بی پولی

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند