برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

رنو

سرنوشت رنو در ایران چه خواهد شد؟

01:009۱

برخی شواهد از آغاز مجدد تولید مشترک خودروسازان ایرانی و اروپایی در آینده خبر می‌دهند.

به گزارش اسپات­نیوز، اخبار مذاکرات وین زمزمه‌های از سرگیری تولید مشترک با رنو را بر سر زبان‌ها انداخته است اما چگونه از صحت این خبر مطلع شویم؟

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفته است: رنو در بازارهای خارجی در حال ورشکستگی است و این خودروساز تمایل زیادی برای بازگشت به بازار ایران دارد اما مذاکرات وین در محقق شدن این خواسته نقش اساسی و تعیین­کننده خواهد داشت.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو تاکید داشته است: سیاستمداران برای تولید مشترک باید قواعد بین‌المللی را رعایت کنند، چراکه شریک اصلی خودروسازان اروپایی، آمریکایی‌ها هستند. بنابراین یکی از ملزومات تولید مشترک با ایران رعایت قوانین بین‌المللی از جمله برداشتن تحریم‌های بانکی است.

وی افزود: تا زمانی که این ملزومات رعایت نشود، تولیدات مشترکی هم شکل نخواهد گرفت.

دادفر گفت: طبق بررسی‌ها، بازار خودروی ایران در سال به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو نیاز دارد. بنابراین با چنین تقاضای بالایی اکثر خودروسازان تمایل دارند که به این بازار بازگردند  و تولید محصول نمایند.

دنیای اقتصاد هم طی گزارشاتی از آمادگی رنو برای بازگشت به ایران خبر داد. این روزنامه نوشت: «همراه با قوت گرفتن احیای برجام، برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو از احتمال بازگشت «رنو» به صنعت خودرو ایران خبر می‌دهند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11832

1 دیدگاه

  1. ولگرد

    خداکنه زودتر برگردن تا از شر ایران خودرو و سایپا با این شاهکاراشون راحت شیم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند