برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

افزایش قیمت خودرو

شورای رقابت؛ متهم ردیف اول گرانی خودرو

02:008۰

در شرایطی که نرخ ارز رو به پایین است، انتظار می‌رفت که قیمت خودرو کاهش پیدا کند، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه به دستور شورای رقابت قیمت خودرو افزایش هم پیدا کرد. 

به گزارش اسپات نیوز، علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مخالفت خود را نسبت به تصمیم شورای رقابت اعلام کرد. 

سلیمی در این باره گفت: مبنا و منطق افزایش قیمت خودرو در شرایطی که نرخ ارز روزبه روز کاهش می‌یابد، مشخص نبوده و استدلال آقایان برای این تصمیم شفاف نیست. 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حال حاضر این سوال ایجاد شده که چرا در گذشته که قیمت خودرو لحظه‌ای افزایش می‌یافت، خودروسازان علت را تاثیرگذاری ارز بر قیمت تمام شده مطرح می‌کردند، اما در شرایط کنونی که با اُفت نرخ ارز، قیمت مواد اولیه مانند فولاد نیز کاهشی می‌شود، بهای چهارچرخ‌ها در کارخانه افزایش می‌یابد؟ 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با جدیت این موضوع را بررسی می‌کند، گفت: در هفته‌های گذشته قیمت خودرو در بازار کاهشی شده بود در واقع همه سیگنال‌ها مبنی بر این بود که قیمت‌ها باید کاهشی شود این در حالی است که نه تنها خودرو ارزان نشد بلکه گران نیز شد. 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به شرایط بازار خودرو در سال‌های گذشته، یادآور شد: خودروسازان باید تجربه سال‌های گذشته را پیش روی خود قرار دهند چراکه در آن روز‌ها مردم تمایل چندانی برای خرید خودرو نداشتند و آن‌ها ناچار شدند که برای فروش محصولات خود مشوق‌هایی برای خریداران در نظر گیرند. 

انتهای پیام 

 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=11787

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند