برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

بلیت اتوبوس

قیمت بلیت اتوبوس ثابت می‌ماند

03:00۰

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری  و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: قیمت‌ بلیت‌های اتوبوس ثابت می‌ماند و هیچگونه درخواست و برنامه ذیل این موضوع نداشته‌ایم.

به گزارش اسپات نیوز، داریوش باقرجوان با بیان اینکه هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت‌های حمل و نقل عمومی جاده‌ای وجود ندارد، گفت: در شورای عالی هماهنگی ترابری و شیوه نامه تعیین نرخ بلیت حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای تصویب می‌شود و تا اطلاع ثانوی برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس نیست.

داریوش باقرجوان، ادامه داد: هرساله از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین‌ماه با توجه به سفرهای نوروزی و تعداد صندلی خالی‌ اتوبوس‌ها، قیمت بلیت چند درصدی افزایش می‌یابد که معمولاً بعد از تعطیلات به نرخ قبلی خود باز می‌گردد.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه میزان تعدیل نرخ پایه سالیانه به پیشنهاد کانون‌ها و اتحادیه‌های هر بخش تا سقف نرخ تورم سالیانه بخش حمل‌ونقل را بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام میکند، گفت: پس از تعیین نرخ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ارسال شده و پس از تأیید سازمان به جهت انطباق با ضوابط، برای اجرا به اتحادیه یا کانون مربوطه ارسال و از سوی آن‌ها ابلاغ خواهد شد.

باقر جوان در این‌باره توضیح داد: هدفاین دستورالعمل تشریح سیاست‌های تعیین نرخ بلیت ناوگان عمومی مسافران جاده‌ای است، به طوری که منافع تمامی ذی‌نفعان شامل فعالان و دست‌اندرکاران از جمله شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل مسافر جاده‌ای، مالکان ناوگان، رانندگان و مسافران را که به عنوان خدمات گیرندگان بخش حمل‌ونقل عمومی مسافر جاده‌ای هستند، در نظر گرفته شود.

همچنین داریوش باقر جوان یادآور شد: دامنه کاربرد این دستورالعمل تمامی ناوگان فعال در حمل و نقل عمومی جاده‌ای مسافر اعم از اتوبوس، مینی بوس، میدل باس، سواری کرایه و ون که در مسیر‌های داخلی کشور تردد می‌کنند را در برمی‌گیرد.

این مقام مسئول یادآور شد: معمولاً شرکت‌های حمل و نقلی با توجه به افزایش نرخ خدمات با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند که رانندگان این ناوگان‌ها به بهره‌وری صحیحی با ارزیابی شرایط و موقعیت که از اهمیت بالایی برخوردار در این زمینه دست می‌یابند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایان بیان کرد:

در شرایط کرونایی موجود، فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل جاده‌ای کاملا رعایت می‌شود اما در این شرایط هم بهره‌وری بیشتر از افزایش قیمت بلیت در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=12303

365 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند