برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

فلایتیو

جذب سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی توسط فلایتیو

02:06۰

هلدینگ ارنیکا با هدف کاهش خدمات حضوری و افزایش کیفیت خدمات به مسافرین در صنعت گردشگری، ۲۰۰ میلیارد ریال در سامانه خرید آنلاین بلیت فلایتیو سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش اسپات نیوز، شب گذشته، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ نشست خبری سرمایه‌­گذاری مشترک کسب‌­وکار فلایتیو و هومسا، زیرمجموعه هلدینگ ارنیکا، در کلاب هاوس برگزار شد.

با توجه به گفته مدیرعامل فلایتیو در این مراسم، فلایتیو با این جذب سرمایه، نیازمند سرمایه‌­گذاری جدیدی نخواهد بود و اکنون در صدد سهم بیشتری از بازار گردشگری کشور است. ساسان نایب تصریح کرد: «بخش بزرگی از صنعت گردشگری در کشور به‌ خصوص در بخش پروازهای خارجی آفلاین است و هنوز آنلاین نشده. یکی از اهداف فلایتیو از جذب سرمایه، توسعه فعالیت خود به‌ دلیل نیاز بازار در این بخش است.»

هم‌­بنیان­‌گذار و مدیر ارشد بازاریابی فلایتیو اعلام کرد: «فلایتیو و هومسا ادغام نشده‌اند و این دو شرکت با استراتژی کلان سابق خود به فعالیت ادامه خواهند داد. البته ادغام این دو شرکت به ‌طورکلی از روی میز حذف نشده است.» هم‌بنیان‌گذار فلایتیو افزود: «با برنامه‌ریزی صحیح و منطقی و درنظرگرفتن سرمایه‌ی جذب‌شده، رهبری بخش آنلاین بازار در آینده‌ای نزدیک برای ما دور از دسترس نیست.» فلایتیو به قدم­ گذاشتن در مسیری که به حذف رقبای بزرگش چون علی­بابا و اسنپ می­‌انجامد نیز اشاره کرد.

احسان داوودی اضافه کرد: «فلایتیو در حال کار روی خدمات مبتنی‌ بر هوش مصنوعی (AI) برای حوزه‌ی گردشگری است.

مدیر ارشد بازاریابی فلایتیو افزود: «حلقه مفقوده در اکوسیستم استارتاپی سرمایه خطرپذیر است و هر استارتاپی در صنعت گردشگری بتواند جذب سرمایه کند، فعالیت در این حوزه برای دیگران سخت‌تر خواهد شد؛ بااین‌حال، فلایتیو به‌منظور حمایت استارتاپ‌های کوچک صنعت، ادغام‌شدن با دیگر استارتاپ‌­های فعال را در دستورکار دارد تا بازی بردبرد را شاهد باشیم.»

داووی گفت: «سهم بازار فلایتیو در سال ۱۳۹۹ با رشد چند برابری درمقایسه‌ با سال ۱۳۹۸ مواجه شد و ۳۰ درصد از سهم پروازهای خارجی و ۲۰ درصد از سهم بازار پروازهای داخلی را ازآنِ خود کرد. امیدواریم با همکاری مشترک با هلیدنگ ارنیکا و شرکت هومسا، سهم بازار بیشتری را از کل صنعت گردشگری به ‌دست بیاوریم و بتوانیم با هم‌افزایی خدمات باکیفیت‌تر و متنوع‌تری به مشتریان ارائه دهیم.»

هلدینگ ارنیکا از سال ۱۳۹۰ در زمینه انرژی و نیروگاه فعالیت داشته است و پس از چند سال، به حوزه تجارت الکترونیک دخول کرد. نتیجه فعالیت ارنیکا در حوزه استارتاپی، پدیدار شدن کسب­وکارهای موفقی نظیر اکسکوینو در حوزه ارز دیجیتال، هومسا در حوزه گردشگری و کاوان تک در حوزه اینترنت اشیاء و کانتکتا در حوزه رابط فریلنسر و کارفرما است. مدیر اجرایی هلدینگ ارنیکا درباره دلیل انتخاب استارتاپ فلایتیو برای سرمایه‌گذاری گفت: «به این موضوع واقف هستیم که اپیدمی کرونا صنعت گردشگری و فلایتیو را تحت‌تأثیر قرار داده است؛ اما می‌دانیم این تأثیرات پایدار نیست و به‌زودی خاتمه خواهد یافت. با توجه ‌به تجربه ما در حوزه گردشگری، به ‌خصوص در بحران کرونا، معتقدیم همکاری این دو کسب‌و‌کار موجب توسعه صنعت گردشگری در کشور خواهد شد و افق‌های جدیدی پیش روی کشور قرار خواهد داد.»

مدیرعامل ارنیکا تأکید کرد:« به‌ تبع سرمایه‌گذاری این شرکت روی فلایتیو، میزان سهام شرکت صباایده کاهش یافته و از ۲۰ درصد به ۶ درصد رسیده است.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=12284

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند