برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

حقوق بازنشستگان

اعتراض بازنشستگان به تخلف در واریز حقوق اردیبهشت

02:45۰

قرار بر این بود که گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی حقوق اردیبهشت خود را بیشتر دریافت کنند، در صورتی که این افزایش دوباره لحاظ نشده است.

به گزارش اسپات نیوز، حقوق اردیبهشت بازنشسته‌های تامین اجتماعی واریز شده است و قرار بود حقوق غیرحداقلی بگیران در این ماه افزایش یابد و حتی مابه‌التفاوت فروردین نیز واریز شود؛ اما به نظر می‌رسد این گونه نیست.

در فروردین پس از اعمال دو نوع افزایش حقوق ۳۹ درصدی سالانه و متناسب‌سازی، حداقل حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با شرط داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شد. اما این با حقوقی که بازنشسته‌ها به دنبال آن بودند و برایش اعتراض می‌کردند زمین تا آسمان متفاوت است.

اعتراضات به واریزی‌ها تا حدی بود که احکام بازبینی شد و سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد غیرحداقل‌بگیران در اردیبهشت حقوق بیشتری می‌گیرند و مابه‌التفاوت آن با فروردین را نیز دریافت می‌کنند.

اما این سازمان نگفت که غیرحداقل بگیری که بیشتر از حداقل حقوق دریافت می‌کند مشمول افزایش حقوق اردیبهشت می‌شود یا کسانی که از حداقل حقوق کمتر می‌گیرند.

حالا بازنشسته‌های تامین اجتماعی اعتراض دارند. گروهی از آنها می‌گویند با این که مبلغی کمتر از حداقل حقوق می‌گیرند اما واریزی اردیبهشت تغییر نکرده است. برخی دیگر نیز می‌گویند که مابه‌التفاوت فروردین برایشان واریز نشده است.

افزایش حقوق‌ها به کجا رسید؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال، به برخی صحبت‌­های بازنشستگان می­پردازیم:

«همش الکی ۳میلیون ۴۰۰شده کجا۴میلیون ۲۰۰بخدا فکرما هم باشید ۱۳ سال دارم مریض داری میکنم خداراخوش نمیاد.»

«چطور با وجود اینکه گفته شده بود حقوق بازنشسته ها در اردیبهشت افزایش پیدا کرده ولی حقوق فروردین و اردیبهشت من یکی شده.»

«مگه قرار نبود حقوق اردیبهشت اضافه بشه امسال حتی اضافه حقوق سالیانه رو هم ندادن.»

«بنده با بیست سال سابقه فروردین ۱۴۰۰ مبلغ ۲۳/۱۹۳/۶۴۸ ریال دریافت نمودم اردیبهشت ماه همان مبلغ یعنی ۲۳/۱۹۳/۶۴۸ ریال دریافت کردم پس افزایش حقوقی که متناسب سازی شده برای حداقل بگیران چرا اجرایی نشده چرا به من تعلق نگرفته یآ اینکه در بیمه محاسبه نشده است.»

«ما که حقوق اردیبهشت و واریز کردن هیچ مبلغی اضافه نشده همش دروغ میگن برای من مثل فروردین یک ملیون و پانصد هزار تومن واریز شد با این حقوق ما چطور زندگی کنیم.»

مابه‌التفاوت فروردین واریز شد؟

بازنشستگان در این باره می­‌گویند:

«بعد از اصلاح احکام در اردیبهشت ماه معوقه حقوق فروردین پرداخت نگردید آیا پرداخت میشه یا خیر.»

«مابتفاوت فروردین و بدید حداقل»

«مابه التفاوت فروردین ماه ۱۴۰۰ چی شد ، قصد دارین پرداختش کنید!»

«پس تکلیف مابالتفاوت فروردین چه شد؟ با این حقوق چندرغاز ، هنوز لنگ میزنید… چرا باید حداقل حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی برای حداقل بگیران و بازماندگان و ازکارافتادگان همیشه نادیده و زیر پا له شوند؟؟»

«چرا ماب التفاوت حقوق فروردین را پرداخت نکردید بازنشستگان منتظرند.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=12735

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند