برای دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، عضو کانال تلگرام «اسپات نیوز» شوید.

تولید داروی جدید کرونا

تولید ۲ داروی جدید کرونا در استرالیا

01:22۰

دو داروی جدید جهت مقابله با کرونا در استرالیا تولید شد که یکی از آن‌ها پیش از ابتلا به کرونا باید مصرف شود و دیگری پس از ابتلای فرد مصرف می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، محققان استرالیایی دو داروی جدید تولید کرده‌اند که از ابتلاء به کووید ١٩ و گسترش ویروس کرونا در بیمارانی که قبلا به بیماری مبتلا شده‌اند، جلوگیری می‌کند.

محققان انستیتو QIMR برگوفر این دو دارو که  مبتنی بر پپتید هستند را ابداع کردند که در صورت اثربخش بودن تا ١٨ ماه دیگر عرضه می‌شوند.

عملکرد این دارو به گونه‌ای است که این داروها، سلول‌هایی در بدن انسان را هدف می‌گیرند که نسبت به ویروس SARS-CoV-۲ واکنش نشان می‌دهند. یافته‌های این تحقیق در ژورنال Nature Cell Discovery منتشر شده است.

سودها رائو، محقق ارشد این پژوهش اظهار می‌کند: داروی نخست برای جلوگیری از ابتلاء به عفونت طراحی شده و باید قبل از آنکه فرد در معرض ویروس قرار گیرد، مصرف شود. همچنین این دارو به کارآمدی واکسن‌ها کمک می‌کند. داروی دوم از گسترش ویروس در سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

رائو افزود: داروی نخست جلوی ورود ویروس به سلول را می‌گیرد و مانند یک قفل روی سلول‌های بدن انسان عمل می‌کند. داروی دوم برای مواقعی تاثیرگذار است که ویروس وارد بدن شده و از تکثیر آن اجتناب می‌کند.

داروهای مذکور پس از آن توسعه یافتند که پژوهشگران شیوه ناشناخته‌ای کشف کردند که ویروس کرونا از طریق آن وارد بدن انسان می‌شود و عفونت کووید١٩ را به وجود می‌آورد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
http://spotnews.ir /?p=13141

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند