جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جف بزوس

جف بزوس؛ اولین مرد ۲۰۰ میلیارد دلاری دنیا

02:00۰

جف بزوس، مدیرعامل آمازون که هم‌اکنون به عنوان ثروتمندترین مرد دنیا شناخته می‌شود، توانست ثروت خود را به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار برساند تا رکورد ثروت در دنیا را به نام خود کند.

به گزارش اسپات نیوز، جف بزوس از سال ۲۰۱۷ عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرد و حالا با افزایش قابل توجه خریدهای آنلاین در اثر شیوع کرونا فاصله ثروتش با دومین مرد ثروتمند جهان افزایش چشمگیری یافته است.

سی‌ان‌بی‌سی در گزارشی ثروت وی را ۷۸ میلیارد دلار بیشتر از ثروت بیل‌گیتس، دومین مرد ثروتمند جهان اعلام کرده است.

ثروت جف بزوس چگونه افزایش یافت؟

بر پایه فهرست جدید منتشر شده از ثروتمندترین افراد جهان انتشار اخبار مثبت از صورت درآمدی شرکت آمازون بار دیگر قیمت سهام آن را افزایش داد و این افزایش قیمت سهام باعث شد تا ثروت جف بزوس،مدیرعامل و بنیان گذار این شرکت از ۱۸۸ میلیارد دلار به ۲۰۲ میلیارد دلار برسد تا بدین ترتیب وی به نخستین فردی تبدیل شود که بالای ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد.

ارزش هر سهم شرکت آمازون در معاملات بورس نیویورک با ۱.۲ درصد افزایش به ۳۳۴۶ دلار رسید و جف بزوس که مالک ۱۱ درصد سهام این شرکت است به لطف این افزایش موفق شد تنها در چند ساعت میلیاردها دلار به ثروتش اضافه کند.

جهش سهام این شرکت از اول امسال تا کنون به بیش از ۸۶ درصد رسیده است.

ارزش شرکت آمازون حالا به بیش از ۱.۷ تریلیون دلار رسیده است که پس از شرکت اپل، آن را به دومین شرکت ارزشمند آمریکا تبدیل می‌کند.

رکوردشنکی‌های پی‌درپی بزوس

در ماه های اخیر تقریبا در هر هفته ثروت بزوس به رکوردهای جدیدی رسیده است و به طور متوسط وی در دو ماه اخیر در هر هفته دو میلیارد دلار ثروتمندتر شده است. تنها در سه ماهه دوم امسال و زمانی که شمار زیادی از شرکت ها تا آستانه ورشکستگی پیش رفتند، آمازون حدود ۹۰ میلیارد دلار درآمد کسب کرد. انتظار می‌رود بزوس در سال های آینده و به شرط حفظ سهام خود در آمازون به نخستین فرد تیلیاردر در تاریخ تبدیل شود.

پایان پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=984

432 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com