جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شیائومی

شیائومی در اروپا؛ پرطرفدارتر از همیشه

02:00۰

مرور گزارش مالی سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۰ شیائومی از فروش فابل توجه این شرکت در اروپا حکایت دارد که منجر به درآمدزایی چشمگیری نیز شده است.

به گزارش اسپات نیوز، شیوع بیماری کرونا تأثیرات مخربی روی درآمد کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک گذاشته است؛ اما گزارش مالی سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰ شیائومی نشان‌دهنده درآمد مطلوب شرکت چینی در بازه زمانی ذکرشده است. شیائومی در این بازه توانسته درآمدی افزون‌بر ۷/۷ میلیارد دلار کسب کند و درمقایسه‌با بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ با رشد ۳/۱ درصدی در میزان درآمد خود مواجه شود.

در‌مقایسه‌با سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ نیز درآمد شیائومی رشدی ۷/۷ درصدی به خود دیده که نتایجی امیدوارکننده برای مقام‌های شرکت چینی به‌همراه دارد. درحالی‌که برخی از شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند وضعیت بسیار بدی را پشت‌سر گذاشته‌اند، شیائومی توانسته با مدیریت درست منابع، نه‌تنها با افت درآمد دربرابر نتایج به‌دست‌آمده در سال گذشته مواجه نشود؛ بلکه درآمد خود را افزایش نیز دهد.

سود حاصل از درآمد ۷/۷ میلیارد دلاری شیائومی در بازه زمانی سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ رقمی بیش از ۶۵۰ میلیون دلار برآورد شده که درمقایسه‌با میزان سود خالص شرکت چینی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۹ با رشدی ۱۲۹/۸ درصدی همراه بوده است. ناگفته نماند در‌مقایسه‌با سود خالص کسب‌شده در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ نیز رشدی ۱۰۸ درصدی به‌چشم می‌خورد.

در آمارهای مقام‌های شیائومی مشاهده می‌شود که شرکت چینی توانسته به فروش محصولات خود در دوران شیوع بیماری کرونا ادامه دهد و حتی مشتریان بیشتری نیز کسب کند. در‌مقایسه‌با ژانویه‌ی ۲۰۲۰، سران شرکت چینی ادعا می‌کنند تعداد گوشی‌های فعال‌شده در روز ۱۲۰ درصد افزایش یافته است. چنین آماری متعلق به تعداد دستگاه‌هایی است که اولین‌بار مشتریان فعال و راه‌اندازی می‌کنند.

در هند اوضاع کمی برای شیائومی ناگوار بوده است؛ زیرا به‌دلیل تعطیلی بازار و افت در تولید محصولات، تعداد گوشی‌های هوشمند فعال‌شده در روز با افت ۲۸ درصدی همراه بوده است. در آمارها مشخص می‌شود که تقاضای کاربران هندی با کاهش مواجه نشده؛ بلکه کاهش موجودی تلفن‌های هوشمند در بازار به افت فروش محصولات شیائومی ختم شده است.

هند بزرگ‌ترین بازار محصولات شیائومی در خارج از مرزهای چین است؛ اما تا زمانی‌که تولید و عرضه محصولات به حالت عادی بازنگردد، شرکت چینی با افت فروش محصولات خود در بازار هند مواجه خواهد شد.

پایان پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1002

432 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com