جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

لغو ممنوعیت وی‌چت توسط یکی از دادگاه‌های آمریکا

01:54۱

دادگاهی در آمریکا دستور حذف اپلیکیشن «وی‌چت» از فروشگاه‌های اپلیکیشن در ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده را لغو کرد.

به گزارش اسپات نیوز، «Laurel Beeler»، قاضی دادگاه می‌گوید کاربران با شکایت از دولت ترامپ، حذف وی‌چت را با متمم اول قانون اساسی آمریکا و آزادی بیان در تضاد می‌دانند، به همین دلیل دادگاه تصمیم گرفته به نفع کاربران رای صادر کند. این رای از اجرای دستور دیگر دولت آمریکا که مراوده تجاری شرکت‌های آمریکایی با وی‌چت را ممنوع می‌کرد نیز موقتاً جلوگیری می‌کند.

قاضی یاد شده اضافه کرد که نگرانی‌های دولت آمریکا در مورد به خطر افتادن امنیت ملی این کشور «قابل توجه است»، ولی اسنادی که دولت برای حذف وی‌چت ارائه کرده «متوسط» هستند. دولتمردان آمریکایی مدعی‌اند که چین از تیک تاک و وی‌چت برای جاسوسی از مردم آمریکا استفاده می‌کند.

این حکم به شکل موقتی و تا زمانی که پرونده شکایت به نتیجه برسد، مانع از اجرای دستور دولت ترامپ و حذف سرویس‌های چینی از فروشگاه‌های اپلیکیشن می‌شود.

این تصمیم به نفع کاربران و شرکت‌های آمریکایی خواهد بود. وی‌چت یکی از پیام رسان‌های اصلی چین است و اگر ممنوع می‌شد بسیاری از افراد ساکن آمریکا در برقراری ارتباط با اقوام و دوستان با مشکل مواجه می‌شدند.

علاوه بر این شرکت‌هایی مثل اپل و دیزنی هشدار داده‌اند که اگر وی‌چت در آمریکا ممنوع شود دچار ضرر و زیان خواهند شد. آنطور که در ادامه گزارش آمده، فروش آیفون در چین بستگی زیادی به دسترسی کاربران به وی‌چت دارد و اگر اپل نتواند آیفون‌ها را با این اپ به دست کاربران چینی برساند احتمالاً فروش این محصول دچار رکود خواهد شد. رای جدید دادگاه آمریکا به این نگرانی‌ها (هر چند به شکل موقتی) پایان داده است.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1109

1 دیدگاه

  1. anna.fakoor96

    مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com