جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت موبایل

موجودی انبارهای موبایل صفر شد!

01:15۱

عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل از احتکار موبایل توسط واحدهای صنفی به دلیل خالی شدن انبارهای موبایل خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل از صفر شدن موجودی شرکت‌های واردکننده موبایل خبر داد وگفت: ۵۰ روز است که ارزی به واردکنندگان موبایل تخصیص نیافته است و در دو ماه و نیم گذشته واردات موبایل بین ۱۵ تا ۲۰ برابر کمتر از سال‌های گذشته شده است. فعلا شرکت‌ها در انبارهایشان موبایلی ندارند. همین امر باعث شده که واحدهای صنفی نیز برخی موبایل‌ها را احتکار کنند و به مردم نفروشند.

رضا قربانی افزود: متاسفانه فعلا شرکت‌های واردکننده جنسی در انبارها ندارند. چنانچه سقف ثبت سفارش موبایل برداشته نشود ظرف ۲۵ روز آینده دیگر هیچ مدل از گوشی‌های تلفن همراه در ویترین مغازه‌ها وجود نخواهد داشت.

او اظهار کرد: براساس برآوردهای انجام شده در نیمه نخست امسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار گوشی تلفن همراه نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر به کشور وارد شده است؛ این در حالی است که در شرایط کرونا و افزایش فعالیت‌های دور کاری دانش آموزان و کارمندان واردات گوشی‌های تلفن همراه باید نسبت به سال‌های گذشته افزایش می‌یافت.

قربانی مقصر اصلی افزایش قیمت موبایل را دولت دانست و در این باره گفت: ذخیره بازار در حوزه موبایل روز به روز در حال کاهش است؛ معتقدیم دولت با تخصیص ارز اندک می‌تواند قیمت موبایل را در بازار متعادل کند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=1234

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. anna.fakoor96

    ممنون عالی بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com